Російські ракети пошкодили майже всі ТЕС і великі ГЕС. Коли чекати блекауту?

Масовані ракетні обстріли вразили практично всі тепло- та великі гідроелектростанції України. Також майже не залишилося непошкоджених вузлових підстанцій «Укренерго». Про це повідомив голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.  

«На кожну важливу підстанцію щось прилітало, на деякі навіть по кілька разів, по три, по п’ять і навіть по вісім разів. Тому масштаб руйнувань колосальний», — сказав Кудрицький.

Після кожного масованого обстрілу енергетикам потрібен певний час, аби заживити більшість споживачів. Ще від 1 до 3 днів, аби перевести відключення з аварійного в плановий режим.

«Укренерго» та інші енергокомпанії, готуючись до найгірших сценаріїв, провели відповідні тренування, підготовчі заходи для того, щоб у разі настання блекауту всі чудово знали, що робити, як швидко відновлювати енергосистему», – зауважив Кудрицький.

Водночас голова правління «Укренерго» наголосив, що українська енергосистема, яка вистояла вже шість хвиль повітряних ударів, зокрема найпотужнішу з них 15 листопада, неодноразово демонструвала свою стійкість.

«Далеко не факт, що на нас очікує блекаут. Це залежить від дуже багатьох факторів – як спрацювала наша ППО, а востаннє вона спрацювала на відмінно, в які об’єкти потрапили ракети, який ступінь пошкодження», – сказав Кудрицький.

Він закликав українців бути готовими до тривалих можливих відключень, які перевищать чотири години. Наприклад, після останньої атаки це була навіть доба і більше в окремих регіонах.

«Блекаут – це не кінець світу, це повне або суттєве погашення енергосистеми, після якого починається поновлення її роботи», – пояснив Кудрицький.

November 22, 2022

Пошукаємо?