«Російські військові кораблі таки пішли нах@й»: чому Україні було важливо відбити острів Зміїний

30 червня в результаті військової операції ЗСУ вибили окупантів зі Зміїного. Острів був захоплений першого дня повномасштабного вторгнення. А сьогодні вранці залишки ворожого гарнізону тікали з нього двома кораблями. СВОЇ пояснюють, чому для України було так важливо звільнити острів від окупаційних військ.

24 лютого окупанти підпливли до острова на військових кораблях та запропонували українським прикордонникам здатися. У відповідь вони почули вже легендарну фразу «російський військовий корабель іди нах@й».

Окупанти обстріляли український контингент на острові з кораблів та авіації. Зв’язок з нашими прикордонниками та морськими піхотинцями було втрачено.

28 лютого ВМС ЗСУ повідомило, що українці живі та перебувають у полоні. Морські піхотинці двічі відбили напад окупантів, але не могли більше продовжувати захист острова.

У березні Володимир Зеленський заявив, що частина українських військових із острова загинула, решту вдалося повернути з полону.

ЗСУ постійно завдавали ударів по об’єктах на острові та кораблях постачання окупантів. Біля його берегів потопили буксир «василь бех», катери «Серна» та «Раптор». На самому острові знищили російське озброєння, включаючи зенітно-ракетний комплекс «Панцир».

У ніч проти 30 червня військова операція зі звільнення острова досягла свого апогею:

«Протягом ночі, внаслідок вдало проведеного чергового етапу військової операції з завдання вогневих ударів нашими ракетними та артилерійськими підрозділами по острову Зміїний, противник поспіхом евакуював залишки гарнізону двома швидкісними катерами і, ймовірно, залишив острів», — повідомили в ОК «Південь».

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний подякував за успішну військову операцію захисникам Одеської області, конструкторам та виробникам української самохідної гаубиці «Богдана» та іноземним партнерам за засоби ураження.

У росії ж втечу зі Зміїного назвали «жестом доброї волі». У цей час на Зміїному догоряють останні залишки їхнього гарнізону.

Чому острів Зміїний стратегічно важливий для України?

Глава Головного управління розвідки України Кирило Буданов зазначав, що Україна боротиметься за острів «стільки, скільки нам буде потрібно». Той, хто контролює острів, може будь-якої миті заблокувати рух цивільних судів у всіх напрямках на південь України.

Це єдиний регіон, через який окупаційні війська могли б перекидати десант у Придністров’я.

Також з острова виникала загроза висадки російського тактичного морського десанту на територію Одеської області.

June 30, 2022

Пошукаємо?