Розпил на «очах»: мерія Кривого Рогу закупила коптери для тероборони на кілька мільйонів дорожче, ніж могла би? 

Криворізький виконком може переплатити два мільйони за квадрокоптери для тероборони. Це стверджує ГО «Криворізький відділ розслідувань». Закупівля була оголошена на початку січня.

Отже, згідно з тендерною документацією виконком закупає 10 квадрокоптерів DJI Matrice 30T, 20 інтелектуальних батарей DJI Matrice 30T Series TB30 intelligent flight battery, 1 камеру DJI Zenmuse H20T, 15 квадрокоптерів DJI Mavic 3Е, 15 квадрокоптерів DJI Mavic 3Т.

Учасників торгів було три: ТОВ «Дрон Центр Сервіс» з пропозицією близько 11,9 млн грн, ФОП Чорномаз Микола Миколайович – 13,9 млн грн. та ТОВ «Віенерджі» – 14,9 млн грн.

Найбільш економічно вигідну ціну запропонувала фірма «Дрон Центр Сервіс», але її пропозицію замовник відхилив, посилаючись на не підтвердження учасником закупівлі права представництва виробника та продаж його продукції на території України. Виробником товару, який є предметом закупівлі є китайська приватна компанія SZ DJI Technology Co., Ltd. (Dajiang Innovation Technology Co.). Як пояснив виконком, такі документи потрібні, зокрема, аби унеможливити постачання контрабандного обладнання або товару, ввезеного як гуманітарна допомога. 

Врешті-решт, переможцем тендера став ФОП Микола Чорномаз, який запропонував коптери за вищою ніж ТОВ «Дрон Центр Сервіс» ціною. Цікаво, що пункти прийому на гарантійне та постгарантійне сервісне обслуговування товару у складі тендерної пропозиції ФОП Миколи Чорномаза, знаходиться на Закарпатті. Один у місті Ужгород на території АТ «Видавництво Закарпаття». Другий у місті Мукачево взагалі в приватному будинку. Тобто, у разі поломки дронів, їх доведеться відправляти на ремонт через усю країну. Сам ФОП Чорномаз Микола Миколайович зареєстрований у місті Мукачеве у 2011 році. Він тамтешній депутат. Згідно даних інформаційних систем в мережі Інтернет, за увесь час діяльності ФОП Чорномаз Микола Миколайович був переможцем у чотирьох закупівлях, найбільша з них – з криворізьким виконкомом. 

Питання до цієї закупівлі виникло не тільки у розслідувачів, а й у державної аудитслужби, яка розпочала моніторинг процедури закупівлі. Звичайно, вищу ціну закупівлі можна намагатись виправдати додатковими витратами. Однак, чи є вони співрозмірними?

February 27, 2023

Пошукаємо?