Ртуть, алюміній і свинець в організмі дитини: матір пов’язує хвороби сина з роботою кар’єру в центрі Кривого Рогу 

Ірина – матір 7-річного хлопчика і вже 5 років жінка бореться з підприємством, розташованим поруч з їхнім будинком на Карнаватці. Дитина страждає на проблеми зі шлунково-кишковим трактом, алергію та кашель. А обстеження в Україні та за кордоном виявили в організмі хлопчика токсичні елементи. Жінка пов’язує хвороби сина з викидами ТОВ «Рудомайн» та звернулася до поліції. 

Проблеми зі здоров’ям проявили себе, коли хлопчику було 2 роки і 6 місяців. Лабораторні дослідження показали, що токсичні зміни в організмі дитини не спадкові, а набуті. Після обстежень у 8 лікарні Кривого Рогу хлопчика направили до Дніпра, а звідти в Охматдит у Київ. 

Результати генетичного аналізу з США виявили хворобу крону. Тобто в організмі є внутрішні процеси, які не відповідають дитині у віці 2,6 років. А саме – порушення шлунково-кишкового тракту. 

Мікроелементний аналіз волосся, який робили в Польщі, показав присутність токсичних елементів: арсен, ртуть, алюміній, кадмій і свинець. 

«Я почала досліджувати питання екології на основі результатів аналізу з Польщі. Рівень свинцю і алюмінію просто зашкалює. Свинець важко виводиться, він блокує роботу ендокринної системи. Через це дитина зараз на гормонах», – розповіла Ірина. 

Родина понад 12 років мешкає на Карнаватці. Ірина припускає: підірвати здоров’я малого могло близьке сусідство з промисловими підприємствами, а саме «Рудомайном» та УГК.

«Раніше не було такого потужного пилу та вибухів не було чутно. Але згодом оберти ближніх підприємств набиралися і ми почали відчувати і пил, і задуху, і алергію, і кашель. У дитини дуже закислений організм, це через присутність цих токсичних металів», – припускає жінка. 

Хлопчик проходить різні обстеження кожні два та шість місяців. Лише за генетичний аналіз та доставку з Сан-Франциско родина виклала понад дві тисячі доларів. У 2021 році жінка домоглася, аби в поліції відкрили кримінальне провадження за ст. 239 «Забруднення або псування земель» та 241 «Забруднення атмосферного повітря». 

«Розслідування йде, але все дуже складно. На законодавчому рівні довести щось дуже важко. Немає таких судових практик, пов’язаних з екологією та небезпечним впливом на мешканців міста. Представник «Рудомайну» запевнив, що це не вони, бо в місті не одне ж підприємство. А слідчий в особистій розмові так і каже «хто така ви, а хто такий Караманіц». Як мешканці промислового міста, ми не захищені в правовому полі», – зауважила Ірина.

Зазначимо, що бенефіціарним власником ТОВ «Рудомайн» значився Костянтин Караманіц. ДБР досі розслідує справу, яка стосується, зокрема, роботи кар‘єру в центрі Кривого Рогу.

Дивіться спеціальне розслідування СВОЇх про діяльність кар’єра у центрі Кривого Рогу на нашому YouTube каналі вже сьогодні, 19 травня, о 20:00. Підпишіться, аби точно не пропустити.

May 18, 2023

Пошукаємо?