Саміт G20: які очікування та що вже пообіцяли Україні

15-16 листопада на індонезійському острові Балі пройде зустріч лідерів найбільших економік світу. Його головними темами названі охорона здоров’я, цифрова трансформація та впровадження стійкої енергетики. Однак російсько-українська війна внесла свої корективи. У переддень саміту світові лідери говорили про нашу країну. 

Під час переговорів президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін погодилися, що ядерна зброя ніколи не повинна використовуватися, в тому числі в Україні.

«Байден згадав жорстоку війну Росії проти України та безвідповідальні погрози Росії застосувати ядерну зброю. Президент Байден і лідер Китаю Сі підтвердили свою згоду з тим, що ядерна війна ніколи не повинна вестися, і що її не можна виграти, і наголосили на своїй незгоді із застосуванням або погрозою застосування ядерної зброї в Україні», – йдеться у заяві Білого дому.

Президент США прокоментував деокупацію правобережної частини Херсонської області. 

«Значна перемога для України, і я не можу не аплодувати нинішній рішучості людей в Україні, українським військовим. Я буду дуже чітким: ми продовжуватимемо забезпечувати здатність України захищати себе, і ми не вестимемо жодних переговорів, нічого про Україну без України», – наголосив Джо Байден.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо анонсував додаткову військову допомогу Україні на понад 375 мільйонів доларів (500 млн канадських доларів). У списку є військове, спостережне та комунікаційне обладнання, паливо, медичні засоби.

Планується, що Володимир Зеленський візьме участь у саміті онлайн. Його виступ очікується 15 листопада о 5:00 за київським часом.

Проте конкретних рішень щодо України чекати не варто, адже саміт має інший порядок денний.

«Там будуть не лише країни, які називають речі своїми іменами й називають росію тим ім’ям, на яке вона заслуговує. Там будуть і ті, хто грає в нейтральність, хто намагається хоч морально, але підтримати путіна», – вважає Дмитро Кулеба.

Президент рф відмовився їхати на саміт, відправивши на Балі очільника мзс сергія лаврова. Він вже встиг потрапити на світові шпальти. ЗМІ повідомляли, нібито у міністра виникли проблеми зі здоров’ям після тривалого перельоту, можливо, прихопило серце. Але пізніше цю інформацію спростували колеги лаврова.

Західні ЗМІ припускають, цього року спільного фото учасників саміту може не бути через різне ставлення до росії, як і резолюцій, які б засуджували її за війну в Україні.

November 14, 2022

Пошукаємо?