Саміт ЄС домовився про ембарго на російську нафту. Як ці санкції зашкодять рф?

Європейський Союз подолав розбіжності і ухвалив політичне рішення про запровадження нафтового ембарго проти росії, але з деякими винятками. Про це в ніч на вівторок оголосили президент Європейської ради Шарль Мішель та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Інформацію офіційно підтвердили і у Верховній Раді України.

Європейська рада погодила шостий пакет санкцій, який включатиме зокрема заборону на імпорт нафти з рф з тимчасовим винятком для трубопроводу «Дружба», яким користується Угорщина. Саме вона була проти запровадження повного ембарго щодо росії.

У ЄС кажуть, що навіть з цим виключенням нафтове ембарго буде болючим для РФ, бо одразу зачепить 75% російського нафтового експорту в Європу та 90% – до кінця року.

За попередніми підрахунками, ембарго на перевезення нафти морем коштуватиме путіну до 10 млрд доларів на рік, за даними Bloomberg. росія буде вимушена продавати нафту Азії за значно нижчою ціною. Це дозволить Європі відновити свою енергетичну незалежність від росії, і не дозволить москві використовувати енергію як зброю.

Окрім того, за інформацією голови ОП Андрія Єрмака, вушостому пакеті санкцій будуть: відключення найбільшого російського «Сбербанку» від SWIFT; блокування трансляції трьох державних мовників рф до ЄС, розширення списку російських підсанкційних осіб, відповідальних за військові злочини в Україні. Також ЄС виділить Україні 9 млрд євро фінансової допомоги спільно з партнерами з G7.

May 31, 2022

Пошукаємо?