СБУ проводить обшуки у митрополита УПЦ МП Павла, йому оголосили про підозру

Колишньому наміснику Києво-Печерської Лаври вручили підозру за двома статтями Кримінального кодексу:

  • 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками»,
  • 436 п. 2 «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників».

В будинку митрополита Павла (в миру – Петро Лебідь) СБУ проводять обшуки.

В Шевченківському районному суді розпочалося слухання про обрання запобіжного заходу. Прокурори просять для підозрюваного цілодобовий домашній арешт.

ОНОВЛЕНО Засідання перенесли на понеділок. Митрополит поскаржився на погане самопочуття.

Нагадаємо, Мінкульт розірвав договір оренди з УПЦ МП та зобов’язав священників покинути приміщення Києво-Печерської Лаври до 29 березня 2023 року. Комісія нарахувала на території Нижньої лаври 36 незаконних новобудов.

З території Лаври виїхало майже все керівництво: метрополія УПЦ МП, всі синодальні відділи (щось типу міністерств) та Духовна академія. Залишилися рядові ченці (до 200 осіб). Чверть з яких воліють приєднатися до чоловічого монастиря ПЦУ. Тобто між митрополитом Павлом і Лаврою вони обирають Лавру. Близько 15% – фанатики «руського міра»: бідні та неадекватні. Ще 10% – ближній круг Павла. На них записані фірми, на яких тримається його бізнес-імперія. Для цих попів Лавра – джерело прибутку.

З 30 березня почала діяти комісія, яка має перевірити усі будівлі. Але її до Лаври не пускають попи. Щодо музейних експонатів: вже провели звірку близько 700 предметів, залишилося ще 119.

ПЦУ призначила т.в.о. Лаври архімандрита Авраамія, який до цього був «музейником» Лаври при УПЦ МП. У відповідь митрополит Павло заборонив Авраамія в служінні, але це вже не несе жодних наслідків. До речі, власних зрадників, колаборантів, чортів у кремлі УПЦ МП не забороняє.

УПЦ МП намагалося подати до суду на державу, проте в попів нічого не вийшло. Натомість в суд на УПЦ МП за перешкоджання роботі комісії подав нацзаповідник.

April 1, 2023

Пошукаємо?