Слабкість, провал та потурання міжнародним правом. Як світові лідери відреагували на «часткову» мобілізацію на росії

Партнери України у війні з росією одностайно засудили оголошення «часткової» мобілізації на росії. Країни запевнили, що продовжать підтримувати нашу державу у боротьбі. Ось цитати світових лідерів з приводу указу путіна.

США
«Фальшиві референдуми та мобілізація є ознаками слабкості, провалу росії. Сполучені Штати ніколи не визнають претензій росії на нібито анексовану українську територію, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», — посол США в Україні Бріджит Брінк.

Франція
«Ті, хто сьогодні мовчить, служать — проти власної волі чи таємно з певною співучастю — справі нового імперіалізму. Ті, хто відмовляється чітко висловлюватися, роблять помилку», — зазначив президент Еммануель Макрон

Він також висловив сильне попередження тим, хто хоче залишатися на позиції «нейтралітету».

«Сьогодні я хочу чітко сказати: ті, хто хоче імітувати боротьбу неприєднання, відмовляючись чітко висловлюватися, роблять помилку, і понесуть історичну відповідальність», — сказав Макрон, маючи на увазі рух неприєднання під час холодної війни.

Латвія
«З міркувань безпеки Латвія не видаватиме гуманітарні або інші види віз тим громадянам Росії, які ухиляються від мобілізації, а також не змінить обмеження на перетин кордону для громадян Росії з шенгенськими візами», — міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс

Німеччина
Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек назвав наказ президента Володимира Путіна про часткову мобілізацію «поганим та неправильним кроком». Габек заявив, що уряд ФРН «різко засуджує» такий крок Кремля, спрямований на ескалацію війни, і запевнив: «Ми продовжимо надавати повну підтримку Україні».

Великобританія
«Жодні погрози та пропаганда не зможуть приховати той факт, що Україна вже виграє війну, міжнародна спільнота об’єднується, а Росія стає вигнанцем», — заявив міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес.

Він також додав, що порушення Путіним власних обіцянок про те, що мобілізації не буде, а також плани незаконної анексії територій України — «визнання того, що його вторгнення провалилося». Російський диктатор та його міністр оборони «направили десятки тисяч своїх громадян на смерть», заявив Уоллес.

Нідерланди
«Мобілізація, заклик до референдуму у Донецьку – це усе ознаки паніки. Його риторика щодо ядерної зброї є тим, про що ми вже чули багато разів раніше, і це робить нас холоднокровними», – заявив прем’єр-міністр країни Марк Рютте.

Європейська рада
«Кремль оголошує мобілізацію у Міжнародний день миру, тоді як на Генеральній асамблеї ООН країни працюють заради співпраці, безпеки та процвітання. У цій війні є лише один агресор — росія, і одна країна, на яку спрямована агресія, — Україна. Підтримка ЄС України залишиться непохитною», — написав Голова Європейської ради Шарль Мішель.

Водночас Китай продовжив грати у піддавки з рф. Офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбін прокоментував «часткову» мобілізацію так:

«Щодо української кризи, позиція Китаю завжди була чіткою. Ми закликаємо сторони домогтися припинення вогню та припинити війну шляхом діалогу та переговорів, а також знайти рішення, яке враховує розумні інтереси безпеки всіх сторін, якнайшвидше».

Нагадаємо, що експерті дійшли думки, що «часткова» мобілізація в рф ускладнить ситуацію на фронті, проте не є катастрофою для України.

September 21, 2022

Пошукаємо?