Суд відправив за ґрати Артемія Рябчука, який розстріляв товаришів по службі в Дніпрі

28 січня в Кіровському районному суді Дніпра обрали запобіжний захід військовослужбовцю, який убив п’ятьох людей і ще п’ятьох відправив до лікарні. Суд направив Артемія Рябчука на два місяці СІЗО без права внесення застави.

Спочатку адвокат строковика подав клопотання про заборону зйомки засідання, але суд відхилив.

Артемій Рябчук, який убив п’ятьох товаришів по службі і ще п’ятьох поранив, свою провину визнав і попросив вибачення у родичів постраждалих. Також строковик зазначив, що не хоче повертатися на Гауптвахту і вважає за краще вирушити до СІЗО.

Дніпровського стрілка підозрюють за трьома статтями Кримінального кодексу:

  • Частина 2 статті 115 «Умисне вбивство»;
  • Частина 3 статті 408 «Дезертирство»;
  • Частина 3 статті 410 «Викрадення, присвоєння, вимагання військовослужбовцям зброї, бойових припасів».

За скоєне строковику загрожує довічне ув’язнення.

У рамках розслідування 28 січня співробітники ДБР провели обшуки у військовій частині 3021, де служив Артемій Рябчук.

Нагадаємо, строковик впритул розстріляв варту Південмашу. Четверо військовослужбовців Нацгвардії та робітниця заводу загинули на місці. Ще п’ятьох людей госпіталізували. Пораненим від 18 до 25 років найважча — 22-річна Жанна Шарова.

Вже офіційно відомо, що Артемій Рябчук міг розстріляти товаришів по службі через буллінг. У Нацгвардії підтвердили, що строковвик доповів командиру про бійку, яка сталася три тижні тому. Однак доки немає інформації, що після цього строковик міг зіткнутися з дідівщиною.

Через трагедію в Дніпрі ДБР розпочало кримінальне провадження щодо керівництва Національної гвардії. 27 січня її командувач Микола Балан подав у відставку.

January 29, 2022

Пошукаємо?