Суд звільнив від кримінальної відповідальності інженера, який «наглядав» за ремонтом кладовища у Кривому Розі

Дзержинський районний суд Кривого Рогу закрив кримінальне провадження стосовно Володимира Володіна, якого звинувачували у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Інженера, який виконував технічний нагляд на кладовищі, взяли на поруки його колеги. Завдяки цьому чоловіка було звільнено від кримінальної відповідальності. Про це повідомляє ГО «Криворізький центр розслідування». 

Управління капітального будівництва виконкому Криворізької міськради уклало договір з ФОП Володін Володимир Олександрович на суму близько 132 тисячі гривень. За ці кошти інженер мав слідкувати за додержанням будівельних норм під час ремонту кладовища та не допустити порушення вимог проєктної документації. Однак щось пішло не так.

З матеріалів справи відомо, що інженер підписав акти виконаних робіт за жовтень 2019 року з недостовірними відомостями. Підрядник ТОВ «Будівельний альянс спорудження» завищив кількість використаних будівельних матеріалів асфальтобетонного покриття проїжджої частини. Загальна сума невідповідностей між реальною вартістю використаних будівельних матеріалів та зазначеними в кошторисній частині договору склала 903 тис. 959 грн 95 коп.

Чиновники Управління капітального будівництва також проявили службову недбалість, що вилилося в інше кримінальне провадження. Вони склали та скерували до Казначейства платіжні доручення для перерахунку на банківський рахунок ТОВ «Будівельний Альянс Спорудження» 3 млн 381 тис. 126 грн, з яких 903 959 грн 95 коп. є безпідставно та зайво перерахованими бюджетними коштами.

Адвокат інженера звернувся до Дзержинського районного суду Кривого Рогу з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності його підзахисного. Він додав до свого клопотання, клопотання від ТОВ «Кривбасгеопроект», де його підзахисний працює головним інженером. Шість колег інженера попросили передати його на поруки трудового колективу для здійснення трудовим колективом заходів виховного впливу на обвинуваченого.

На суді представник від територіальної громади Кривого Рогу – начальник Криворізької районної військової адміністрації – начальник відділу з правової роботи апарату Криворізької районної військової адміністрації, не заперечував проти закриття провадження та передачу обвинуваченого на поруки, просив розгляд справи провести за відсутності представника потерпілого.

Суд задовольнив клопотання адвоката, звільнив інженера, який за даними слідства, завдав громаді істотної шкоди у майже мільйон гривень, від кримінальної відповідальності і передав його на поруки трудовому колективу.

Слухання щодо посадових осіб ТОВ «Будівельний Альянс Спорудження» та можливого заволодіння частиною бюджетних коштів при будівництві кладовища в районі Північного ГЗК тривають. Місто планувало вкласти у будівництво майже 13 мільйонів гривень, однак після зацікавленості правоохоронців, сума впала до близько 8 мільйонів гривень.

April 18, 2023

Пошукаємо?