У дитини струс мозку і контузія: в Кривому Розі родина постраждала від ракетного удару росіян

14 вересня росія випустила щонайменше 7 крилатих ракет по Карачунівській дамбі. Будинок Людмили Новічко розташований за 100 метрів від водосховища. Від вибухової хвилі в будівлі вилетіли вікна та побило дах. Донька Людмили Діана, яка під час атаки була вдома, й досі лікується в лікарні. 

Того дня Людмила була на роботі. Коли пролунав перший вибух, жінка покинула все, викликала таксі і поїхала до рідних. Увесь час була з донькою на зв’язку.

«До мостика не доїхали, прилетіла вже третя ракета. Вибух біля 16-поверхівки. Я бігла і кричала доньці: будь ласка, не клади телефон», – згадує той день Людмила.

Від вибухової хвилі дівчинку перекинуло через паркан. Вона думала, що їй відірвало ногу.

«Вона замовкла, – продовжує Людмила. – Я думала, все, її нема. Але почула: мама, мама, я тут, ми всі помремо».

Коли дівчинка потрапила у лікарню, їй діагностували струс мозку, контузію та проблеми з ходою. Діана розповідає, в неї болить спина та голова, свистить в вухах, часом не відчуває ніг. Дитину кидає в істерику через спогади про пережите.

Людмила поки вимушена ночувати у напівзруйнованому будинку, на підлозі. Тривалий час у приміщенні не було ані води, ані електрики. Грілася ковдрами.

Зі слів жінки, виконком не може допомогти їй з компенсацією. У Людмили не вистачає багатьох документів на будинок, тож спочатку доведеться владнати всі бюрократичні нюанси.

Родині запропонували переїхати в гуртожиток, але у Людмили є дві собаки та кіт, а з тваринами там не селять.

У Людмили обмаль часу знайти новий прихисток, поки її доньку не виписали з лікарні. Матір шукає допомоги, аби орендувати житло у більш спокійному районі: «У цей дім я дитину не привезу. Їй страшно. Я хочу її вивезти. Їй потрібні спокій і тиша».

Нагадаємо, під час ліквідації наслідків ракетного удару загинув працівник комунального підприємства. Обставини його смерті не розголошують.

September 23, 2022

Пошукаємо?