У Кривому Розі продають комунальні борги мешканців. Колекторам?

Йдеться про борги мешканців перед комунальним ЖЕО №8, який працював до 2015 року, виконувавши функції управителя житлових будинків та виконавця комунальних послуг. Підприємство обслуговувало територію Металургійного району. Тепер борги містян організація намагається продати, пише ГО «Криворізький центр розслідувань». 

Продавець скинув 20% вартості. Аукціон мав відбутися 24 квітня, на Прозоро sale, але жоден покупець не прийшов.

Арбітражний керуючи Андрій Пашковський з Олександрії вдруге намагався продати борги КП «ЖЕО №8». Загальна вартість, за яку відчужується право вимоги за дебіторською заборгованістю мешканців Металургійного (колишнього Дзержинського) району за житлово-комунальні послуги, складає понад 9 млн грн. Борг виник ще до 31 грудня 2014 року, коли почали з’являтися приватні керуючі компанії, тому договори про надання комунальних послуг зі споживачами відсутні. В оголошенні аукціону вказано, що дебіторська заборгованість містян за спожиті послуги підтверджується даними бухгалтерського обліку КП «ЖЕО №8» та ЄМАСК ТОВ “Нова-Ком”. Останнє підприємство пов’язують з членами родини ексмера Любоненка.

Натомість, 08 вересня 2021 року ліквідатор-арбітражний керуючий КП «ЖЕО №8» звертався до органу поліції з повідомленням про виявлені факти відсутності первинної бухгалтерської документації банкрута, якою підтверджується заборгованість фізичних осіб та суб`єктів господарювання перед КП «ЖЕО №8» за спожиті послуги, що може полягати у незаконному заволодінні невідомими особами, знищенні, приховуванні тощо первинної бухгалтерської документації підприємства, і такі дії можуть містити ознаки кримінальних правопорушень.

Він наполягав на відкритті кримінальної справи, але не отримавши відповіді про результати розгляду заяви, вимушений був звернутись до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність уповноваженого слідчого, однак, таку скаргу було повернуто скаржнику.

Згідно документів аукціону, «Боржники» мешкають по вулицях Вадима Гурова, Віталія Матусевича, Володимира Бизова, Олександра Васякіна, Джохара Дудуєва, Хамзата Гелаєва, Юрія Камінського, Степана Тільги, Героїв АТО, Святогеоргіївська, Ветеранів праці, Костенка, Вокзальна, Каховська, Криворіжсталі, Медична, Нахімова, Пісочна, Тбіліська, Трамвайна, Ціолковського, Лісоводів, Мистецька, Соборності на проспектах Миру, Металургів, Гагаріна, площі Домнобудівників.

Незважаючи на ймовірну відсутність первинної бухгалтерської документації якою підтверджується заборгованість, хтось із абонентів навіть може  її погашати.

Дивіться наше розслідування про приватні ЖЕО у Кривому Розі і кому вони належать.

April 25, 2023

Пошукаємо?