У Кривому Розі хочуть відремонтувати підземний перехід на 95-му кварталі за 57 мільйонів гривень

Замовник ремонту – управління капітального будівництва виконкому Криворізької міськради, розмітило тендер на сайті Prozorro на початку січня. Очікувана вартість капітального ремонту аварійних конструкцій підземного пішохідного переходу з нежитловими приміщеннями – 57 411 752 гривні. А термін виконання робіт – до 20 грудня 2022 року.

У підземному переході хочуть замінити покриття стін, підлоги і стелі, встановити скляні двері на входах, обладнати навіси, туалет, кімнату для охорони, насосну.

Перехід планують зробити доступним для людей із інвалідністю. Для маломобільних містян встановлять підйомники та кнопки для виклику допомоги, інформаційні таблички, тактильну плитку та багато іншого.

За словами голови громадської організації РУХ БЕЗ МІЖ Юрія Понькіна, виконком не консультувався з активістами перед складанням технічного завдання з ремонту. Громадські діячі зазначають, що через габарити деяких інвалідних візків не всі маломобільні містяни зможуть скористатися новими підйомниками.

Але головне побоювання — що вони просто не працюватимуть, як це було у відремонтованому переході по вулиці Лермонтова.

Фасади переходу на 95-му покриють композитними панелями, стіни та підлогу всередині – керамічною та гранітними плитами, а також зроблять підвісну стелю з люмінесцентним освітленням.

У переході встановлять сигналізацію та систему відеоспостереження. Чи залишаться після ремонту на «п’ятаку» торгові точки, у документації тендеру не зазначено.

Зазначимо, що площа Горького знаходиться на балансі Саксаганського району. Вже майже десять років кіоски на «п’ятаку» здає в оренду підприємцям Антон Нєженцев, син колишнього голови Центрально-Міського району та члена партії «Батьківщина» Сергія Нєженцева.

У 2020 році Антон Нєженцев балотувався до Дніпропетровської облради та Тернівської райради від «Батьківщини», але не пройшов.

Проєктну документацію з капітального ремонту підземного переходу розробила фірма з Дніпра «СІМ ПРОЕКТ» у 2021 році за понад мільйон гривень.

January 14, 2022

Пошукаємо?