У Кривому Розі зіпсували білборд медіа СВОЇ через нове розслідування про рекламну монополію

Рекламний щит, який ми розмістили, розташований навпроти будівлі мерії Кривого Рогу. Плакат з’явився на борді вранці 16 січня. У ніч проти 18 січня невідомі зіпсували площину білою фарбою. СВОЇ пов’язують це зі зйомками нового журналістського розслідування про рекламну монополію в Кривому Розі, яке глядачі побачать вже цієї середи ввечері.

Інформацію про власників білбордів ми збирали протягом кількох тижнів. Виявилося, що більшість рекламних конструкцій за фактом належить одній великій компанії, пов’язаній із правою рукою сім’ї Вілкулів – Ярославом Гівелем. Під знесення минулого року потрапили білборди та сіті-лайти підприємців, які розміщували рекламу політичних опонентів чинної місцевої влади. Для цього навіть у міськвиконкомі створили новий відділ, який очолив колишній директор радіо «Город ФМ».

Щоб зрозуміти, як організований ринок реклами, ще у жовтні минулого року СВОЇ спробували розмістити рекламу в центрі Кривого Рогу. Але отримали відмову від трьох власників бордів. Через три місяці один щит таки вдалося орендувати – навпроти будівлі мерії по проспекту Металургів. Цілою і неушкодженою площина простояла недовго – через два дні її облили білою фарбою.

Цієї ж ночі вандали порізали рекламний банер, який було розміщено місяць тому в районі Соцміста. Вважаємо, що такий збіг не випадковий і, ймовірно, борд і банер були зіпсовані на замовлення тих самих осіб.

Зазначимо, що напередодні автори розслідувань зв’язувалися з власниками великих рекламних компаній, начальником відділу реклами криворізького виконкому та депутатом облради від «Блоку Вілкула» Ярославом Гівелем, щоб записати інтерв’ю для випуску проєкту. Проте отримали відмову.

Наша редакція розцінює те, що відбувається, як спробу тиску на журналістів та замах на свободу слова. Ми розуміємо, що непідконтрольні місцевій владі незалежні ЗМІ стоять, як кістка у горлі, у мерії, але відкликати розслідування про борди не будемо. І воно вийде у будь-якому разі вже у середу ввечері 19 січня. Не пропустіть!

January 18, 2022

Пошукаємо?