Україна перемогла у Євробаченні-2022: реакція світових лідерів

14-го травня у Турині відбувся фінал 66-го Євробачення. Змагання проводилося серед представників 25-ти країн.

Український гурт Kalush Orchestra посів перше місце і приніс третю в історії перемогу України в Євробаченні. Професійне журі дало Україні 192 бали. Від глядачів наші хлопці отримали 439 балів, що стало абсолютним рекордом.

З перемогою Україну привітало багато світових лідерів. Середи них прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, голова Європейскої Ради Шарль Мішель, президент Європейскої комісії Урсула фон дер Ляєн та інші.

Неймовірно важливо, що наприкінці свого виступу лідер Kalush Orchestra Олег Псюк закликав Європу і світ допомогти врятувати Маріуполь та «Азовсталь».

Після заклику Олега Псюка запит слова «Азовсталь» у Google збільшився у декілька разів. Через це Україну могли дискваліфікувати, проте оргкомітет конкурсу виступів з порозумінням позиції гурт. Сам же лідер Kalush Orchestra заявив, що привернути увагу до «Азовсталі» було набагато важливішим, ніж перемогти у конкурсі.

«Люди не розуміють, яку велику біду переживає моя країна. І для мене сказати це було точно важливіше, ніж дискваліфікація. Якби втратив такий шанс, я б собі не пробачив. Я дуже сподіваюся, що хтось із 200 мільйонів, що побачили, зможе нам допомогти», — зазначив Олег Псюк під час прес-конференції.

Також він додав, що «був дуже вражений» результатами глядацького голосування. Лідер Kalush Orchestra закликав слухати українську музику, переглядати українські фільми, приїжджати в Україну, яка має багато талановитих людей.

May 15, 2022

Пошукаємо?