Україна може відмовитись від вступу до НАТО, щоб уникнути війни? Зібрали думки експертів

На тлі загрози повномасштабного наступу російських військ посол України у Великій Британії Вадим Пристайко заявив, що Україна може відмовитися від вступу в НАТО через обставини, що склалися. Про це він сказав в інтерв’ю ВВС Radio 5 Live.

Відповідаючи на запитання, чи може Україна розглядати варіант не вступати до НАТО, Вадим Пристайко відповів: «Ми могли б, з огляду на нинішню загрозу».

У Міністерстві закордонних справ заявили, що слова дипломата не так зрозуміли та нагадали, що курс на вступ до північноатлантичного альянсу та Євросоюзу прописаний у Конституції України.

Сам посол Пристайко пізніше назвав усе непорозумінням і пояснив: «щодо НАТО зараз. Ми залишаємо курс, але змушені шукати інші варіанти, які дозволять вижити зараз».

«Слова посла України у Великій Британії Вадима Пристайка про те, що Україна мовляв готова розглянути відмову від членства в НАТО для запобігання війні з Росією вирвано з контексту», – повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

У РФ вже поспішили заявити, що відмова України від НАТО стала б кроком до «стабілізації обстановки».

Радник голови МВС Антон Геращенко припускає, що Москва використовує військовий шантаж якраз для цієї мети.

«Щоб Захід дав, якщо не публічні, то неформальні гарантії відмови від перспектив вступу України до НАТО та ЄС. Саме для цього Путіном і влаштована вся ця вистава», – наголосив Антон Геращенко. Тут читайте більше про піар-акцію «путіннападе».

Нагадаємо, у США заявили, що Росія може розпочати повномасштабний наступ 15-16 лютого.

February 14, 2022

Пошукаємо?