Усі 39 придатних для використання бомбосховищ призначені для робочих підприємств. Де ховатися іншим?

У міському фонді офіційно числяться 338 притулків, проте придатні для використання лише 39, які перебувають у балансі промислових підприємств. При цьому населення Кривого Рогу перевищує 600 тисяч людей.

У відповідь на звернення СВОЇх управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту виконкому Криворізької міськради надіслало електронну карту з тимчасовими укриттями, які за фактом є непридатними для використання. 90% зруйновано, затоплено або пограбовано.

Чиновники пояснили, що «робоче» населення може сховатися в діючих сховищах на підприємствах, а «не робоче» (такий термін ужив начальник управління стосовно людей, які працевлаштовані не на підприємствах — ред.), саме вибирає, де ховатися.

Як тимчасове укриття люди можуть використовувати підвальні приміщення своїх будинків. Оскільки житловий фонд практично повністю приватизований, облаштуванням таких укриттів мають займатися самі мешканці.

Щодо лікарень, шкіл та інших комунальних закладів, то передбачені в них укриття зараз використовуються як господарські приміщення або склади. У разі небезпеки керівництво цих установ має подбати про те, щоб укриття знову використовували за призначенням.

В управлінні з надзвичайних ситуацій повідомили, що мерія не давала розпоряджень щодо підготовки укриттів. Зазначимо, що з 2014 року кількість придатних для укриттів об’єктів не збільшилася.

February 22, 2022

Пошукаємо?