В Україні починається нова хвиля Covid-19. Розповідаємо, що коїться з рівнем захворювання та як зробити бустерне щеплення
Рівень захворювання зростає у Європі та Україні
Про нову хвилю коронавірусу повідомив заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, за останній тиждень було 11,5 тисячі нових випадків, а за тиждень до цього — 9,1 тисячі. У Європі ситуація набагато гірша — у Польщі зараз хворіють понад 730 тисяч людей, в Німеччині — понад 720 тис.
«Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні-квітні, а може й на початку травня», — розповів Кузін.
Він додав, що нині в Україні відбувається циркуляція штаму «Омікрон», але як буде мутувати вірус надалі — невідомо.
Відтак уряд планує дозволити для всіх охочих друге бустерне щеплення проти коронавірусу. Ймовірно, таке нововведення буде до середини вересня.
Яка ситуація у Кривому Розі та як зробити щеплення
В Кривому Розі 3 вересня зареєстровано 12 нових випадків коронавірусної хвороби. З діагнозом Covid-19 в лікарнях знаходяться 42 пацієнта. Влада закликає людей робити щеплення якомога швидше, аби не нарікати громадян на небезпеку під час війни.
Наразі у Кривому Розі працюють п’ять центрів вакцинації — по одному від кожної амбулаторії в кожному районі міста. Знайти їхні адреси та контакти ви можете тут
Зробити щеплення можна по буднях до обіду. Центри вакцинації працюють за різним графіком (переважно з 9:00 до 13:00), тож перед візитом краще зателефонувати.
В наявності у Кривому Розі є вакцини CoronoVac та Johnson & Johnson. Лікарі розповіли СВОЇМ, що щеплення від компанії Pfizer можна буде зробити на початку жовтня.
Коли потрібно робити бустер
Оптимальним терміном введення бустеру є від 6 до 9 місяців після базового курсу. Також вакцинацію варто пройти і для того, щоб не мати проблем з визнанням ковід-сертифікатів за кордоном.
«У Європі, до прикладу, трохи інші механізми їх формування. Людина, яка пропустила бустер, вважається невакцинованою. Зараз деякі країни починають поступово повертати ковід-сертифікати. Якщо раніше вони їх скасували, то зараз ми бачимо, що хтось від 1 жовтня, хтось від 1 листопада починає їх поступово поновлювати», — сказав заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Якщо ви ще не зробили бустерну дозу вакцини, зверніться до сімейного лікаря або до найближчого центру вакцинації.