В Україні починається нова хвиля Covid-19. Розповідаємо, що коїться з рівнем захворювання та як зробити бустерне щеплення

Рівень захворювання зростає у Європі та Україні

Про нову хвилю коронавірусу повідомив заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, за останній тиждень було 11,5 тисячі нових випадків, а за тиждень до цього — 9,1 тисячі. У Європі ситуація набагато гірша — у Польщі зараз хворіють понад 730 тисяч людей, в Німеччині — понад 720 тис.

«Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні-квітні, а може й на початку травня», — розповів Кузін.

Він додав, що нині в Україні відбувається циркуляція штаму «Омікрон», але як буде мутувати вірус надалі — невідомо.

Відтак уряд планує дозволити для всіх охочих друге бустерне щеплення проти коронавірусу. Ймовірно, таке нововведення буде до середини вересня.

Яка ситуація у Кривому Розі та як зробити щеплення

В Кривому Розі 3 вересня зареєстровано 12 нових випадків коронавірусної хвороби. З діагнозом Covid-19 в лікарнях знаходяться 42 пацієнта. Влада закликає людей робити щеплення якомога швидше, аби не нарікати громадян на небезпеку під час війни.

Наразі у Кривому Розі працюють п’ять центрів вакцинації — по одному від кожної амбулаторії в кожному районі міста. Знайти їхні адреси та контакти ви можете тут

Зробити щеплення можна по буднях до обіду. Центри вакцинації працюють за різним графіком (переважно з 9:00 до 13:00), тож перед візитом краще зателефонувати.

В наявності у Кривому Розі є вакцини CoronoVac та Johnson & Johnson. Лікарі розповіли СВОЇМ, що щеплення від компанії Pfizer можна буде зробити на початку жовтня.

Коли потрібно робити бустер

Оптимальним терміном введення бустеру є від 6 до 9 місяців після базового курсу. Також вакцинацію варто пройти і для того, щоб не мати проблем з визнанням ковід-сертифікатів за кордоном.

«У Європі, до прикладу, трохи інші механізми їх формування. Людина, яка пропустила бустер, вважається невакцинованою. Зараз деякі країни починають поступово повертати ковід-сертифікати. Якщо раніше вони їх скасували, то зараз ми бачимо, що хтось від 1 жовтня, хтось від 1 листопада починає їх поступово поновлювати», — сказав заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Якщо ви ще не зробили бустерну дозу вакцини, зверніться до сімейного лікаря або до найближчого центру вакцинації.

September 5, 2022

Пошукаємо?