В Україні знижуються ціни на газ. Що відбувається з рештою палива та чи буде нове зростання вартості

На українських заправках подешевшав газ — в середньому ціна впала на 30 копійок. Про це заявили експерти щоденного моніторингу роздрібного ринку Консалтингової групи «А-95». Наразі середня ціна становить 30,09 гривні за літр.

На деяких АЗС блакитне паливо впало ще нижче. На Shell газ подешевшав на 60 копійок, до 28,99 гривні, на станціях KLO — на 40 копійок, до 29,27 гривні.

Бензин та дизель дещо подорожчали після зміни офіційного курсу гривні. Вартість А-95 та А-92 залишається становить 50,58 і 49,91 гривні за літр відповідно. Середня ціна дизельного пального 25 липня складає 55,37 гривні.

Раніше в уряді наголошували, що не очікують суттєвого зростання цін на паливо після зростання курсу гривні до 36,56 гривні за долар.

«Коли уряд скасував верхнє обмеження на ціни на пальне для того, щоб наситити ринок і уникнути дефіциту, відбулося зростання ціни. Це дозволило імпортерам повністю перекрити логістичні витрати, закуповувати ресурс дорожче в умовах дефіциту на європейських ринках. Загалом, сьогодні ми бачимо, що на заправках пальне є, черги або суттєво зменшилися, або взагалі зникли. І це створило умови для того, щоб ціна понижувалася», — зазначив заступник міністра економіки Денис Кудін.

Він також додав, що за старого курсу долара українці побачили б падіння цін на все паливо вже у найближчі тижні.

July 25, 2022

Пошукаємо?