В Україні в ніч проти 14 січня відбулася атака хакерів на урядові сайти

У ніч проти 14 січня лягли сторінки Міністерства освіти і науки, «Дії», Міністерства закордонних справ, ДСНС, Кабміну. Це сталося через масштабну хакерську атаку, повідомили на сторінці МОН у соцмережі.

«У зв’язку з глобальною атакою вночі з 13 на 14 січня 2022 року офіційний сайт Міністерства освіти і науки тимчасово не працює», – йдеться в повідомленні.

А також додали, звернулися до СБУ та кіберполіції, і вже працюють над усуненням несправності.

На сайті «Дії» йдеться: «У зв’язку з необхідністю проведення планових технічних робіт доступ до Кабінету тимчасово обмежений. Просимо вибачення за незручності. Спробуйте, будь ласка, пізніше».

На стартовій сторінці МЗС розміщено повідомлення українською, російською та польською мовами: «Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені у спільну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, їх неможливо відновити. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся та чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення та майбутнє. За Волинь, за ОУН-УПА, за Галичину, за Полісся та за історичні землі».

ОНОВЛЕНО У Мінцифрі повідомили, що роботу більшості атакованих державних ресурсів відновлено. Контент сайтів залишився без змін, і витоку персональних даних не сталося.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України провела брифінг із цього приводу. Її фахівці спільно із СБУ та кіберполіцією з’ясовують, хто стояв за хакерською атакою.

January 14, 2022

Пошукаємо?