Велика зачистка: правоохоронці прийшли з обшуками до Коломойського, Авакова і не тільки
СБУ і Бюро економічної безпеки проводять обшук вдома в олігарха Ігоря Коломойського у Дніпрі. Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на джерела в правоохоронних органах.
Розслідування стосується махінацій навколо «Укртатнафти» і «Укрнафти». Йдеться про розтрату нафтопродуктів на 40 млрд гривень та ухилення від сплати митних платежів на величезні суми.
СБУ і Державне бюро розслідувань провели обшуки в ексочільника МВС Арсена Авакова. Справа стосується авіакатастрофи в Броварах, коли біля дитсадка впав гелікоптер з вищим керівництвом МВС. Французькі гелікоптери Airbus закупили саме за часів Авакова.
«Закінчили обшук щодо аварії вертольота. Дивилися контракти Airbus 6-річної давнини. Певна річ – нічого. Контракти ж затверджувалися урядом і парламентом. Коректно вели, хоч і безглуздо. Формально відпрацювали версію», – повідомив Аваков ЗМІ.
Служба безпеки України проводить обшуки у столичного забудовника й народного депутата від забороненої партії ОПЗЖ Вадима Столара. Можновладець осоромився членством у так званому батальйоні «Монако». Лише нещодавно нардеп повернувся в Україну з цього курорту, де він відсиджувався з початку повномасштабного вторгнення.
Слідство вважає, що нардеп через оборудки з нерухомістю відмиває гроші Медведчука, Козака та інших громадян рф, допомагаючи їм обходити санкції США, ЄС та України.
Столар проходить по справі за ст. 437 (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни); ст.110-2 (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).
СБУ також викрила президента «Мотор Січ» на фінансуванні терористів з «днр». В’ячеславу Богуслаєву, якого підозрюють в держзраді, вручили нову підозру.
Як з’ясувало слідство, окрім продажу двигунів для російських гелікоптерів під час війни, Богуслаєв співпрацював зі Сніжнянським машинобудівним заводом, який з 2014 року знаходиться під контролем так званої «днр», та сплачував податки у бюджет квазіреспубліки. Бюджет «днр» отримав від українського високопосадовця 290 млн рублів.
Крім цього, під час нових обшуків правоохоронці виявили понад два десятки медалей, грамот та почесних нагород президенту «Мотор Січ» від представників військово-політичного керівництва рф.
Також ЗМІ повідомляють про обшуки у керівництва податкової Києва. Слідчі дії зокрема проходять у в. о. голови податкової служби Києва та заступника начальника Головного управління Державної податкової служби у Києві.
У керівниці податкової Києва Оксана Датій знайшли: 158 тисяч доларів, 530 тисяч грн та 2,2 тисячі євро, елітні годинники, автомобілі вартістю 100 та 150 тисяч доларів.
Вона також володіє 3 квартирами в столиці вартістю приблизно 1 млн доларів та заміським будинком за 200 тисяч доларів. А сума встановлених необґрунтованих активів Датій складає близько 1,4 млн доларів.
За даними слідства, вона разом з колегами приймала рішення про відповідність або невідповідність критеріям ризиковості платників податків, що спричинило тяжкі наслідки. Реалізовувала через своїх довірених осіб схеми щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та подання недостовірних відомостей про доходи. За експертними оцінками до тіньового обігу потрапляло понад 15 млрд грн.
В іншому епізоді керівництво ГУ ДПС у м. Києві причетне до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, в результаті яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн.
Також Давид Арахамія підтвердив вручення підозри високопосадовцям Міноборони та анонсував звільнення керівного складу митниці.