«Відчуття перемоги вже в повітрі». Головні тези з інтерв’ю керівника Офісу президента Андрія Єрмака

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак дав велике інтерв’ю каналу 1+1. СВОЇ зібрали головні тези посадовця та готові все переповісти.

Про зброю та підтримку міжнародних партнерів

«З американцями у нас 100% розуміння, що таке припинення війни, які в нас цілі, яких компромісів не може бути. Вони чітко розуміють: наша перемога – це буде їх перемога також. Ми отримаємо все необхідне (зброю — ред.), щоб перемогти. Ми починали з Javelin, а на сьогодні отримуємо Patriot. Це процес».

«Не буде Мінська-2. Жодних компромісів з цією владою (путіним – ред.) не буде».

«Ми поїхали з Бахмута у тому, в чому були» (Про одяг у Білому домі).

«Це політика. Іноді те, що говориться, і те, що робиться, — це дві великі різниці. Сьогодні Франція дуже допомагає Україні» (про Макрона та «гарантії для росії»).

«Сьогодні настав час створення нової міжнародної організації. Більше того, вона має бути зі штаб-квартирою в Україні. Ми показали, як швидко можна створювати ці місії, забезпечити зернову ініціативу».

«Генсек ООН Гуттереш персонально включений в усі питання, які стосуються України».

Про перемогу, дипломатію та гарантії безпеки

«Коли закінчиться війна? Відчуття перемоги вже в повітрі».

«Зараз вирішується, чи це буде один загальний договір між країнами-гарантами, чи низка двосторонніх договорів між кожною країною, чи договорами, які будуть стосуватися однієї тематики. Наприклад, повітряний захист».

«Сьогодні вигнання росії з Радбезу ООН стало більш реальним. Це знов-таки процес. Ми продовжуємо про це говорити».

«Завдяки Україні люди зрозуміли, що не треба боятися (розпаду росії – ред.)».

Про обмін захисників Маріуполя

«Це було як в кіно. Були задіяні чотири локації — чотири країни: Саудівська Аравія, Туреччина, Польща і Україна. Завдяки тому, що саудити зіграли таку роль, у нас з ними зовсім інші відносини. Вони дуже хочуть продовжувати це».

«Розпочалося все з ранку в 6 або 7 годин, коли я отримав дзвінки від усіх сторін, що все іде по плану. Але десь об 11-12 годині стало зрозуміло, що ні – є затримка. Приїхали до Чернігівської області Малюк, Юсов, Лубінець і чують мотори, але ніхто не з’являється, ніхто не приїжджає. Так відбувалося упродовж чотирьох-п’яти годин, і телефон не відповідає».

«Літак прилетів до Анкари. Я сказав, я хочу побачити хлопців. Буданов під’їхав, допустили тільки його, вивели хлопців, у них були закриті обличчя, зв’язані. Відкрили, я побачив, що всі 5 хлопців і їх знову завели до літака».

«В Польщі відомий політик (Медведчук — ред.) чекав в українському літаку, а поряд стояв турецький літак».

«Лише після того, як наші люди повернулися на Чернігівщину, літак з Медведчуком вилетів до Анкари. І там пройшов цей обмін. Наших хлопців оглянули медики і лише десь о 23:00 ми змогли з ними зв’язатися, з ними поговорив президент по відео».

«Обмін Медведчука вирішувався на рівні розвідки, це єдиний канал. Добро давав Зеленський».

Про хороших росіян та долю путіна

«Найстрашнішим днем війни були кадри з Бучі. Ніхто не очікував, що може з’явитися ціле покоління маніяків та вбивць, яке виховувалося на “великій” російській культурі».

«Ми повернулися на 70 років назад. Це такий же фашизм, як і тоді, і відповідь має бути такою ж, як і тоді. І відповідальність за ці злочини має бути точно така ж».

«Всі росіяни винні, в тому, що відбувається в Україні. Є лише одна різниця: є частина, у яких на руках кров, а є ті, які своїм мовчанням або підтримкою в минулі роки дали можливість, щоб це відбувалося. Але винні всі».

«На зустрічах з партнерами в розмовах про путіна ми говоримо про трибунал».

Про майбутнє та другий термін Володимира Зеленського

«Ми станемо членами ЄС і НАТО набагато скоріше, ніж всі про це думають».

«Я хотів би, щоб вибори відбулися по всій країні, коли ми відновимо територіальну цілісність. Рано думати про вибори, поки війна».

«Незалежно від прізвищ, позиції чи посад, якщо буде доказано, що якась людина вчинила злочин, вона буде за це відповідати. Тут позиція президента безкомпромісна. Нікому не дозволено сьогодні порушувати закон. Найголовніше слово після перемоги – це справедливість».

«Моя особиста думка — Зеленський має піти на другий термін. Країна отримала найкращого президента за 30 років. Він ще багато чого може для країни зробити. Але це буде його вибір».

Про емодзі в постах

«Мені допомагають, але я теж їх роблю. По-перше, людям потрібно давати надію, по-друге, важливо до дуже серйозних речей ставитися з позитивом, і всі ми колись були фанатами кросвордів, ребусів. Тим паче завжди, коли я це роблю, це пов’язано з якимись приємними подіями».

December 29, 2022

Пошукаємо?