Врятувати за будь-яких умов: розповідаємо, як організована швидка допомога постраждалим від обстрілів

В останні тижні Криворізький район знаходиться під обстрілами майже щодня. Найбільше ворожих снарядів прилітає до Зеленодольської, Широківської та Апостолівської громад. Ще більше від росіян страждають мешканці прикордонних територій Херсонщини. Там люди ладні чекати допомоги від криворізьких бригад, аби лише не їхати до лікарень, що знаходяться під контролем окупантів.

Надання допомоги починається тут — у диспетчерській. Це «серце» екстренки нашого району. Саме сюди надходять усі виклики, здійснені на 103 з Кривого Рогу та прилеглих населених пунктів. Оператори приймають дзвінок та розпитують людину про те, з якою проблемою вона зіткнулася. Далі диспетчери приймають рішення: направити бригаду швидкої чи перенаправити людину до сімейного лікаря.

Через вторгнення рф фельдшерам нерідко доводиться виїжджати у найгарячіші точки. Роблять вони це переважно на ось таких «Сітроен Джампер» 2021 року випуску. Минулого року за кошти державного та обласного бюджетів автопарк станції оновили на 100%.

Автомобіль оснащений всім необхідним для надання першої невідкладної допомоги пацієнту будь-якого ступеня тяжкості. Тут є апарати для та інтубації, дефібрилятор, кисневий балон та маски, монітори спостереження за функціями життєдіяльності пацієнта.

З десяток автомобілів уже встигли побувати під обстрілами та отримали «бойові поранення». Але попри це, щодня медики намотують десятки й навіть сотні кілометрів, рятуючи життя людей.

Як вони це роблять — дивіться у вівторок о 19:00 на YouTube-каналі СВОЇХ. Ми покажемо, як виглядає робочий день фельдшера швидкої під час війни, а також ви зможете побачити надання допомоги постраждалим одразу після обстрілу. Підписуйтесь та тисніть на дзвоник, аби нічого не пропустити.

August 7, 2022

Пошукаємо?