Як криворіжці «ховаються» від мобілізації в університетах?

Кількість нових студентів-контрактників в українських ВНЗ зросла на 40% у порівнянні з минулим роком. Якщо рахувати лише чоловіків – то на 82%. Про це говорить розслідування «Наші гроші. Львів»

Коли з країни через війну виїхало понад 5 мільйонів людей (за даними ООН), здавалося, мало б поменшати й студентів. Частково так і є – стало менше студенток і студентів до 20 років (традиційний вік для вступу). Натомість у рази зросла кількість студентів 30-50 років.

Секрет простий. Згідно з законом, статус студента гарантує відстрочку від мобілізації у період воєнного стану. При цьому вартість навчання у середньому становить понад 20 тис. грн на рік, а умови для вступу у 2022 суттєво спростили, особливо для контрактників. На деякі спеціальності достатньо було співбесіди та мотиваційного листа.

У 2022 році такою можливістю скористалися 85 тисяч чоловіків призовного віку, свідчить аналіз «Наші гроші. Львів». У Дніпропетровській області таких студентів побільшало вдвічі з 5503 у 2021 році до 10 784 у 2022.

Додатковий дохід українських університетів від цих контрактників можна оцінити у 1,7 млрд грн.

Як каже один з опитаних журналістами студентів: «це кращий варіант, ніж платити тисячі доларів і втікати».

Як щодо криворізьких ВНЗ?

Як свідчить статистика, в Криворізькому національному університеті кількість чоловіків у 2022 зросла на 177%. Найпопулярніші спеціальності: облік і оподаткування, прикладна математика, економіка, будівництво та цивільна інженерія.

У Криворізькому державному педагогічному університеті кількість чоловіків зросла на 130%. Спеціальності-фаворити: дизайн, професійна освіта, освітні і педагогічні науки, середня освіта.

У Криворізькому фаховому коледжі навпаки кількість студентів-чоловіків знизилася на 44%.

У Донецькому державному університеті внутрішніх справ чоловіків поменшало на 6%.

У Державному університеті економіки і технології (наргосп) взагалі не змінилася.

 

April 24, 2023

Пошукаємо?