Як криворіжцям, які зазнали поранень або втратили рідних на війні, отримати допомогу? Пояснюємо

Держава гарантує виплати громадянам, які постраждали через війну. Офіс президента опублікував детальну інструкцію, куди та з якими документами треба звертатися, аби оформити допомогу. Постраждалих розділили на категорії.

Військовослужбовці та поліцейські, які беруть участь у бойових діях

У разі контузії, травми чи каліцтва постраждалому призначається щомісячна додаткова винагорода у 100 тис. грн.

У разі загибелі чи смерті впродовж року після отриманих поранень родина захисника отримує 1,5 млн грн.

Куди звертатися: до територіального центру комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП, колишні військкомати).

Які документи потрібні, читайте ТУТ.

Військовослужбовці на військовій службі можуть претендувати на одноразову грошову допомогу у разі інвалідності. Для цього необхідно звернутися до державної лікарні, гроші виплатить керівництво військового формування або правоохоронних органів.

На одноразову компенсацію також може сподіватися родина загиблого військовослужбовця, військовозобов’язаного чи резервіста.

Розміри та необхідний перелік документів ТУТ.

Ветерани

Пенсії по інвалідності І групи з усіма надбавками мають бути не менше 650% прожиткового мінімуму (у 2022 році – 16 тисяч грн), інакше держава призначає додаткову адресну допомогу.

Для ІІ групи інвалідності – не менше 525% мінімуму (13 тисяч грн), ІІІ групи – 360% (8 900 грн), для учасників бойових дій – 210% (5 200 грн).

Пенсію в разі втрати годувальника мають право отримати батьки, дружина (чоловік), інший непрацездатний член сім’ї у розмірі 70% зарплати загиблого. Це якщо на пенсію претендує один непрацездатний член сім’ї, коли два і більше (крім батьків та дружини чи чоловіка) – розмір виплат складе 50% від зарплати загиблого.

Поліцейські

Правоохоронці мають право на одноразову грошову виплату у разі втрати працездатності або встановлення інвалідності через контузію, травму чи каліцтво, отримане під час виконання службових обов’язків.

Куди звертатися: до органів поліції за місцем служби. Рішення про призначення допомоги ухвалює керівництво поліції протягом місяця з моменту реєстрації документів.

Також на допомогу можуть претендувати члени сім’ї померлого правоохоронця.

Розміри виплат і пакет документів ТУТ.

Рятувальники

Одноразову виплату має право отримати сім’я, батьки або утриманці загиблого рятувальника (у розмірі 10-річної зарплати). Компенсація призначається й рятувальнику у разі травми або поранення під час служби, а також через інвалідність. На грошову допомогу також можуть розраховувати співробітники ДСНС, звільнені зі служби.

Куди звертатися: підрозділи ДСНС за місцем служби.

Ось тут є перелік документів.

Люди, які постраждали під час АТО, ООС чи воєнного стану

Статус інваліда війни надають тим, хто отримав каліцтва чи інші ушкодження здоров’я від вибуху в Донецькій і Луганській областях, під час розмінування боєприпасів.

Зв’язок інвалідності з пораненням встановлюють за висновком медико-соціальної експертизи, для неповнолітніх – лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів.

Куди звертатися: Міжвідомча комісія при Мінветеранів.

Потерпілі подають до комісії заяву та перелік документів.

Діти

Постраждалі діти мають пільги від держави: безплатне харчування у закладах освіти.

Мова йде про дітей, які отримали поранення, контузію, каліцтво, зазнали фізичного, сексуального чи психологічного насильства, були викрадені або незаконно вивезені за межі України. Також долучалися до участі у військових формуваннях або були в полоні.

Куди звертатися: в органи опіки та піклування за місцем реєстрації чи перебування дитини.

Які документи потрібні, читайте ТУТ. З 14 років дитина може сама звернутися до служби у справах дітей.

Працівники

Застраховані працівники мають право на допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, одноразову допомогу в разі втрати працездатності або смерті.

Також щомісячну страхову виплату в разі часткової або повної втрати працездатності, страхову виплату при переведені на нижче оплачувану роботу або під час професійної реабілітації. Крім того, працівнику відшкодовують витрати на медичну та соціальну допомогу (харчування, придбання ліків, сторонній догляд, протезування, реабілітацію, санітарно-курортне лікування тощо), витрат на лікування.

У разі смерті потерпілого родині виплачується одноразова допомога, члени сім’ї також мають право на щомісячні страхові виплати та відшкодування вартості ритуальних послуг.

Куди звертатися: управління (відділення) виконавчої дирекції Фонду соціального страхування. Ось пакет документів.

Медикам держава виплачує одноразову компенсацію лише у разі інвалідності або смерті внаслідок COVID-19.

Куди звертатися: управління (відділення) виконавчої дирекції ФССУ.

Журналісти мають право на одноразову виплату у разі поранення під час виконання професійних обов’язків або загибелі (250 тис. грн). Дітям працівникам ЗМІ належить щомісячна стипендія.

Куди звертатися: міжвідомчу комісію, утворену Держкомтелерадіо. Пакет документів ТУТ.

Волонтер також має право на разову виплату після поранення, отриманого під час виконання своєї місії. Родині загиблого волонтера також належить отримати грошову компенсацію (1,2 млн грн).

Куди звертатися: міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, утворену Мінветеранів. Перелік документів ТУТ.

Службовці та їх родини також претендують на виплату у разі поранення або смерті.

Цивільні

Якщо цивільний не мав роботу на момент поранення та не був застрахований, відшкодування сягне рівня мінімальної зарплати (6 700 грн). У разі його смерті на допомогу можуть розраховувати діти та непрацездатні особи, яких він утримував.

Дітям також компенсують витрати на лікування, протезування, постійний догляд, посилене харчування тощо.

Куди звертатись: до суду.

Також Фонд соціального страхування має виплатити гроші на поховання (4100 грн), якщо померлий був застрахований.

Куди звертатись: за основним місцем роботи або у Центр зайнятості, якщо людина була безробітною.

Родині померлого пенсіонера мають виплатити допомогу на поховання у розмірі двомісячної пенсії.

Куди звертатись: Пенсійний фонд за місцем проживання пенсіонера.

September 4, 2022

Пошукаємо?