Залужному – 49 років! 10 яскравих фактів з біографії Головнокомандувача ЗСУ

Його називають «залізним генералом». СВОЇ зібрали 10 цікавих фактів з біографії Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який сьогодні святкує день народження. 

1

Народився в гарнізоні на Житомирщині, де провів дитинство. Його батьки – військовослужбовці і про кар’єру військового він мріяв змалечку. 

2 

Має повністю українську освіту та не проходив військової служби в срср. 

У 1997 році закінчив Одеське вище командне училище з відзнакою. Через 10 років – Національну академію оборони вже з золотою медаллю. У 2014 закінчив Національний університет оборони імені Івана Черняховського. Теж з відзнакою та як найкращий випускник оперативно-стратегічного рівня був нагороджений перехідним мечем королеви Великобританії.

У 2020 році став магістром міжнародних відносин Острозької академії.

3

Пройшов усі ступені військової кар’єри. Після закінчення училища в Одесі був призначений начальником штабу і першим заступником 24-ї окремої механізованої бригади в Яворові Львівської області. 

У 2009 році став командиром 51-ї окремої механізованої бригади. 

У 2017 році він перший заступник командувача військ ОК «Захід». Отримав звання генерал-майора. 

У 2018 році – перший заступник командувача Об’єднаних сил. У 2019 році був призначений командувачем ОК «Північ». 

27 липня 2021 Володимир Зеленський призначив Валерія Залужного Головнокомандувачем ЗСУ. У серпні став генерал-лейтенантом. 4 березня 2022 року – генералом. 

4

Дав дозвіл військовим в ООС відкривати вогонь у відповідь по окупантах без узгодження з вищим керівництвом. Це було одне з перших рішень на посаді Головнокомандувача ЗСУ. 

Сам він воював на Донеччині з середини липня 2014 року. Починав заступником командира сектора «С» (Дебальцеве) та керував майже всіма угрупованнями, які там створювали. 

В зоні Сектору «С» протягом літнього наступу були звільненні Слов’янськ, Краматорськ, Артемівськ, Дружківка, Костянтинівка, Дебальцеве. В січні-лютому 2015 там відбулася найбільша битва війни – битва за дебальцевський плацдарм. 

5

Прихильник стандартів НАТО. 

«Загальний курс на реформування Збройних Сил України відповідно до принципів і стандартів НАТО залишається незворотним. І ключове тут – принципи. Зміни мають відбутися перш за все у світогляді і ставленні до людей. Я б хотів, щоб ви повернулися обличчям до людей, до своїх підлеглих. Моє ставлення до людей не змінювалося протягом всієї моєї служби», – Валерій Залужний. 

6

Є першим кавалером Хреста бойових заслуг за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові та вірність військовій присязі. 

7

Валерій Залужний щасливо одружений. Його дружина Олена співробітниця банку. Родина виховує двох дочок.

8

На його честь названі вулиці у Покрові Дніпропетровської області та смт Стара Синява на Хмельниччині. 

9

У 2022 році генерал увійшов по списку 100 найвпливовіших людей року за версією журналу Time. 

10

Валерій Залужний любить соцмережі. В одному з інтерв’ю розповів, що після напруженого робочого дня ненадовго заглядає в Instagram, щоб перезавантажити мізки. І його улюблений контент – котики.

July 8, 2022

Пошукаємо?