Зеленський Радбезу ООН: Заберіть право вето у росії або саморозпуститеся

5 квітня Володимир Зеленський виступив на засіданні Ради безпеки ООН. Президент закликав забрати у Росії право вето, інакше цей привілей обернеться на право на смерть. СВОЇ зібрали головні тези.

Володимир Зеленський наголосив, що у Бучі немає жодного злочину, який би не вчинили солдати російської армії. І попередив світову спільноту про те, що представник Росії в ООН заперечуватиме всі звірства, посилаючись на відсутність повної інформації.

«Ви знаєте, що скаже РФ такі дії. Після того, як вони збили Боїнг над Донбасом, що вони говорили в Сирії — вони посилаються на різні версії події, навіть заявляють, що це все постановочні кадри», — наголосив Зеленський.

«Російське керівництво веде себе як колонізатор у давнину — вони мають намір перетворити українців на мовчазних рабів, грабують села, крадуть продовольство, виривають золоті сережки з вух, користуються вето в Радбезі. Ми не повинні дозволити, щоб це залишилося безкарним», – продовжив Президент.

Володимир Зеленський наголосив, що агресор спровокував продовольчу кризу, яка може призвести до голоду в Африці та Азії та політичний хаос, у країнах, які стикаються з тим, що зникає їхня система безпеки.

«Якщо ситуація продовжиться, то країни покладатимуться лише на силу зброї, щоб забезпечувати свою безпеку, ООН можна просто закривати. Пані та Господа, ви готові закрити ООН? Якщо ні, треба діяти негайно. Потрібно провести реформу, щоб право на Вето не було правом на смерть», – зазначив Зеленський.

Президент запропонував провести конференцію у Києві та обговорити, як реформувати систему безпеки у світі, як підкріпити міжнародне право.

«Але якщо ви не знаєте, як прийняти рішення, у вас є два шляхи — або усунути росію як джерело війни, щоб росія не блокувала рішення, пов’язані з її власною агресією, і тоді ми зробимо все, щоби встановився мир. Другий варіант – саморозпуститеся. Якщо крім розмов ви ні на що не здатні, іншого варіанту не залишається. Україні потрібний мир, Європі потрібний мир, всьому світу потрібний мир», — підсумував Зеленський.

Наприкінці свого виступу Президент попросив включити відео з України, проте через технічні труднощі цього не вдалося зробити одразу. У результаті відео показали всім присутнім.

April 5, 2022

Пошукаємо?