22 червня та 24 лютого. Порівнюємо два напади та ідеології нацизму та рашизму

Вперше нацисти напали на Україну 22 червня 1941 року, вдруге — 24 лютого 2022. Тоді це була нацистська Німеччина, сьогодні — путінська нацистська росія. Події Другої світової на території нашої держави та подальше визволення совєти наполегливо називали «Великою вітчизняною війною». Для них цей період був сакральною перемогою комуністичного режиму. І врешті став таким же періодом для росії. Проте путін перетворив напад Гітлера на дещо більше — на підручник з нападу на Україну. В цьому матеріалі ми порівнюємо два історичних дні в історії нашої держави та шукаємо паралелі. В кінці наведемо декілька тез щодо схожості та принципової відмінності рашизму та нацизму.

Тут ви можете подивитися, як рашизм став фашизмом ХХІ століття.

22 ЧЕРВНЯ 1941: ПОЧАТОК
О 03:30 за московським часом авіація нацистської Німеччини скидає бомби на Київ, Одесу, Житомир, Севастополь, Брест, Гродно, Ригу, Вільнюс, Каунас та інші міста на заході СРСР. Сталін у кремлі скликав екстрене засідання Політбюро за участю маршалів Тимошенка та Жукова.

24 ЛЮТОГО 2022: ПОЧАТОК
О 03:40 за київським часом перша колона російських танків заходить на територію Луганської області. Вебкамери фіксують перші ознаки присутності російських військових на півдні – на блокпостах у Чонгарі та Каланчаку.

22 ЧЕРВНЯ 1941: ВИСТУП ГІТЛЕРА
05:30: Гітлер звинувачує «комплот єврейсько-англосаксонських підбурювачів» у спробах «перешкодити відновленню нової германської національної держави та знов вкинути Німеччину у стан безсилля та лиха». За словами фюрера, завданням відкритого ним фронту є «вже не захист окремих країн, а безпека Європи, а разом з тим і спасіння всіх».

Водночас у москві німецький посол Вернер фон Шуленбург вручає наркому закордонних справ В’ячеславу Молотову ноту про початок бойових дій проти СРСР.

24 ЛЮТОГО 2022: ВИСТУП ПУТІНА
04:30: Звернення путіна. Президент рф звинувачує країни НАТО та особисто США у створенні на території України ворожої «антиросії», що, на його думку, є для росії «питанням життя і смерті». путін називає російське вторгнення в Україну самозахистом «від створюваних загроз» та «захистом самої України від тих, хто взяв її у заручники».

На відміну від війни 81-річної давності, жодних дипломатичних нот українському уряду вручено не було. росія й досі уникає офіційного використання терміну «війна» та називає свої дії «спеціальною військовою операцією».

Тут ви можете подивитися, як рашизм використовує дітей задля пропаганди.

22 ЧЕРВНЯ 1941: РАНОК
04:10: нацистські війська розпочинають сухопутний наступ. Відкрито вогонь по Брестській фортеці, знищені склади з боєприпасами. Тривають бомбардування західних областей СРСР. Під вогонь потрапляють аеродроми, залізничні вузли, військові склади та інші стратегічні об’єкти.

07:15: у Москві затверджують так званий Наказ №2: радянським військам забороняється переходити німецький кордон, бомбити німецьку територію дозволяється лише на глибині 150-200 км, а битися з німецькими військами — лише у прикордонних районах СРСР.

Серед населення панує паніка, однак жодних офіційних пояснень або виступів радянське керівництво не робитиме аж до 12:00.

24 ЛЮТОГО 2022: РАНОК
Близько 04:00 рашисти розпочинають масований ракетний обстріл українських міст. Вибухи чутно у Харкові, Одесі, Житомирі, Києві, Броварах, Борисполі, Херсоні, Миколаєві, Запоріжжі. Загалом за перші години обстрілів було завдано ударів по понад 60 об’єктах військової інфраструктури на всій території країни.

Водночас колони російської військової техніки прориваються через український кордон у семи областях – Чернігівській, Сумській, Луганській, Харківській, Житомирській, Київській та Херсонській.

05:30: Президент Зеленський запроваджує в Україні воєнний стан. Тривають авіа- та ракетні удари по інфраструктурних об’єктах та населених пунктах.

08:00: Нацполіція та МВС офіційно повідомляє про перші жертви нової фази російської агресії: один загиблий і шість постраждалих у військовому містечку у Броварах, троє дорослих та одна дитина отримали поранення у Маріуполі. Протягом наступних годин ворожих атак також зазнають Волинь, Львівщина, Полтавщина, Хмельниччина, Кіровоградська та Івано-Франківська області.

22 ЧЕРВНЯ1941: ДЕНЬ
12:30: нацистські війська входять у Гродно (Білорусь).

13:00: Президія СРСР оголошує мобілізацію військовозобов’язаних.

14:00: Брестська фортеця потрапляє в оточення; радянські військові, що перебувають в ній, повністю заблоковані. Італія, як союзниця Рейху, також вступає у війну з СРСР. Війська вермахту продовжують наступ у західних прикордонних районах. Протягом доби німці просунуться на 35-50 км углиб території СРСР.

24 ЛЮТОГО 2022: ДЕНЬ
13:00: російська авіація обстрілює Гостомель; ЗСУ вдається збити два російські вертольоти. На півдні захоплені Генічеськ та Нова Каховка.

14:00: росіяни розпочинають обстріл мікрорайону «Східний» у Маріуполі. Станом на 14:30 під обстріл потрапило 12 будинків, кількість загиблих та постраждалих людей на той час ще невідома.

16:30: російські війська підійшли під Херсон. Каховська ГЕС, переправи через Північно-Кримський канал та через Дніпро перебувають під контролем ворога. «Укрзалізниця» повідомляє, що евакуювала зі сходу країни вже понад 7 тисяч людей. Протягом дня українці масово намагаються покинути небезпечні регіони, на трасах утворюються величезні затори.

17:15: Ворожа техніка входить у Суми. Мешканці околишніх сіл повідомляють, що росіяни грабують магазини та бензозаправки.

22 ЧЕРВНЯ 1941: ВЕЧІР
19:00: Начальник генштабу сухопутних військ Третього Рейху Франц Гальдер у своєму щоденнику пише, що на цей час, за даними командування німецькими ВПС, знищено 850 радянських літаків. Окремо Гальдер зазначає, що СРСР виявився абсолютно не готовим до війни.

20:00: Наркомат оборони СРСР затверджує так звану директиву №3, яка нарешті дозволяє радянським військам переходити через кордон на територію противника. Однак перший вдалий контрнаступ радянських військ розпочнеться лише у 1942 році.

21:00: Головне Командування Червоної Армії заявляє, що противника нібито було відбито з великими втратами. Факт оточення Брестської фортеці та захоплення Гродно, великого адміністративного центру на заході Білорусі, радянська влада замовчує.

24 ЛЮТОГО 2022: ВЕЧІР
Близько 18:00: російський ракетний крейсер «Москва», фрегат «Адмірал Ессен» та патрульний корабель «Василь Биков» підходять до острова Зміїний і пропонують українським прикордонникам здатися. У відповідь звучить легендарна фраза: «Русский военный корабль, иди нах@й!» Після цього російський флот починає інтенсивну ракетно-артилерійську атаку. Після кількох годин опору окупанти захоплюють Зміїний. Водночас російські війська захоплюють Чорнобильську АЕС на півночі країни.

18:00: Володимир Зеленський у своєму телезверненні до українців повідомляє, що ведуться запеклі бої у передмісті Херсону та у Чернігівській області.

21:30: МОЗ повідомляє, що внаслідок нападу росії загинули вже 57 українців, ще 169 отримали поранення. Тим часом українські десантники вибили росіян з аеродрому Гостомеля: вцілілі окупанти розбіглися по околишніх лісах та полях.

Тут ви можете подивитися відео про геноцид, який росіяни влаштували в Україні.

Підсумок

Наразі точно можна сказати, що як обидва — путін та Гітлер — розраховували на блискавичну війну. Обидва прорахувалися. Після 22 червня 1941 року війна тривала ще 1417 днів. Скільки триватиме війна України проти нацистської росії сказати важко, але вже майже чотири місяці ми тримаємося і даємо гідну відсіч, хоча ворог розраховував взяти всю територію нашої держави «за два-три дні».

Спільні риси нацизму та рашизму

Спільним для рашизму та нацизму є опір на тоталітарні методи організації власного суспільства та агресивність проти інших народів. Обидва режими постійно повторюють тези про «історичність» та безумовну правоту своїх дій. Нацистська Німеччина вирішувала єврейське питання — путінська росія намагається вирішити українське.

Головна ж різниця полягає у відмінностях ідеологій. Нацизм мав ідею расової вищості німецької нації. Варварська ж росія завжди здійснювала агресивну експансію щодо країн, які в культурному розвитку стояли вище за неї. Сьогоднішня ідеологія рашизму базується на цьому історичному досвіді Московщини. А тому ядром ідеології рашизму є консервування культурної відсталості і руйнування розвинутих цивілізацій.

June 22, 2022

Пошукаємо?