22 страти та 7 катувань: Human Rights Watch розповіла про скоєне росіянами в Україні

Російські війська, що окупували значну частину Київської та Чернігівської областей, влаштовували страти мирних мешканців. Загарбники піддавали людей катуванням та чинили інші протизаконні дії, які можуть бути кваліфіковані як військові злочини.

У 17 населених пунктах Київської та Чернігівської областей спостерігачі зафіксували 22 позасудові страти. Також вони задокументували 9 випадків незаконного позбавлення життя, 6 потенційних випадків насильницького зникнення та 7 випадків тортур. Було записано 21 свідчення мирних мешканців про те, як їх незаконно утримували під вартою у нелюдських, принизливих умовах.

«Численні звірства російських військ, що окупували північ України на початку війни, огидні, незаконні і жорстокі», – сказав Георгій Гогіа, заступник директора HRW по Європі та Центральній Азії.

Росіяни тримали людей цілодобово чи навіть тижнями у брудних, задушливих приміщеннях — у підвалі школи, на заводі, у котельні — практично без їжі, без води, без туалету. У селі Ягідне російські військові 28 днів тримали у шкільному підвалі понад 350 місцевих жителів, у тому числі щонайменше 70 дітей, з яких п’ять були немовлятами. Протягом цього часу людей майже не випускали назовні.

May 18, 2022

Пошукаємо?