Антимонопольний комітет шукатиме причини стрімкого здорожчання яєць

За даними Держстату, з червня по вересень яйця подорожчали на 54%. В Антимонопольному комітеті почали дослідження причин такого стрімкого підвищення цін. Про це повідомляє пресслужба АМКУ. 

Десяток курячих яєць коштує зараз в середньому 55-70 грн.

В АМКУ припускають, що підвищення цін на яйця може не мати об’єктивних підстав, навіть попри тяжкі економічні наслідки війни. Адже зростання загального індексу споживчих цін та індексу споживчих цін на продукти харчування не відповідає стрімкому зростанню вартості яєць.

З лютого по травень ціна на них знижувалася, а, починаючи з червня, пішла вгору. Приріст у вересні, порівняно з червнем, склав 54%.

За даними Нацбанку, у вересні споживча інфляція пришвидшилась до 24,6% (з 23,8% в серпні).

Крім того, ціни на ринку кормів у цьому сезоні залишилися досить низькими. Спостерігається незначне коливання у +/-10% у різних регіонах України. Через заблоковані морські порти є великий надлишок зерна, тож головні складові кормів для курей значно подешевшали, порівняно з минулим роком.

«Наразі в Комітеті відсутня інформація, яка б підтверджувала наявність об’єктивних факторів для подорожчання яєць одразу на 54% за три місяці», – підкреслили в АМКУ.

Читайте також: Космічні ціни на яйця та дефіцит цибулі. Які продукти здорожчають до зими?

October 21, 2022

Пошукаємо?