Безробітних в Україні залучатимуть до суспільно корисних робіт. Кого ще?

Офіційно зареєстрованих безробітних, які протягом 30 днів не змогли знайти нове місце праці, будуть напрявляти на соціально корисні роботи. Про зміни в сфері зайнятості розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 

Це може бути розбір завалів, ремонтно-відновлювальні роботи, розчищення колій та доріг, будівництво захисних споруд, вантажні та сільськогосподарські роботи, заготівля дров на опалювальний сезон. 

За суспільно корисну роботу будуть платити мінімальну зарплату. Зараз вона на рівні 6500 грн. А з 1 жовтня має зрости до 6700 грн. 

У Державному центрі зайнятості уточнили, що до таких робіт можуть залучати не лише зареєстрованих безробітних, а й переселенців (внутрішньо переміщених осіб), чоловіків, які не підлягають призову на військову службу. Працівників підприємст, якщо на це є згода керівництва, студентів вишів та технікумів, самозайнятих людей. 

Також не слід плутати суспільно корисні роботи з громадськими. Участь в останніх є добровільною. Це передусім супровід громадян з інвалідністю, допомога в геріатричних закладах, ліквідація наслідків стихійних явищ, благоустрій меморіалів чи пам’ятників, консультація в органах соцзахисту. 

До громадських робіт можуть залучати зареєстрованих безробітних та працівників, які втратили частину заробітної плати.


July 7, 2022

Пошукаємо?