Боротьба з контрафактом: СВОЇ знайшли нові точки продажу безакцизних цигарок та алкоголю

Перший рейд СВОЇх по точках нелегального продажу цигарок та алкоголю був успішним. Але прочухана вистачило ненадовго. 10 грудня продавці поховали товар під прилавки, а за два дні деякі вирішили, що все минулося й почали торгувати знову. Наші журналісти про це дізналися й завітали в гості. Відео тут. 

Нам вдалося знайти три точки з контрафактом, що працюють. Перша — кіоск на 44 кварталі біля Мусоргського, 2. Там ми виявили безакцизний тютюн та цигарки з маркуванням для duty free. Останні взагалі заборонені для продажу де-небудь, окрім безмитних зон. Щось ми не бачили на 44 кварталі аеропорту чи кордону з іноземною державою, де діють такі умови продажу.

Продавчиня запевнила, що має всі документи та пообіцяла зателефонувати власнику. Проте згодом закрила кіоск, вимкнула підсвічування та ігнорувала будь-які питання. Жодної інформації не вдалося добитися не лише кореспондентам СВОЇх, а й поліції. Сьогодні кіоск продовжує працювати, але товар заховали за плівкою.

Інша точка — на 20 кварталі, Ватутіна, 26а. Тут знайшлися не лише цигарки, а й алкоголь. Торговка сказала, що про наявність ліцензії нічого не знає. Товар вона зняла з прилавка, а сама заховалась. Поліції та новим покупцям також не відчинила.

Продавчиня магазину «Градуси» з Саксаганського району (Авраменка 21б) не лише дістала контрафактний алкоголь, а й з радістю торгувала ним. От тільки вона не врахувала, що це побачать СВОЇ.

Спочатку жінка заперечувала продаж товару, але врешті решт погодилася, що торгує міцними напоями без акцизів. Наша журналістка викликала на місце поліцію та допомогла правоохоронцям скласти протокол на ім’я власника магазину – ФОП Чугуєва Станіслава Вікторовича.

Варто віддати належне — в багатьох точках товар прибрали з полиць. Схоже, організатори схеми все ще думають, що зможуть пересидіти рейди СВОЇх. Запевняємо, що нічого в них не вийде.

А поки ми вже спрямували звернення до Генпрокурора Андрія Костіна, голови Нацполіції Ігоря Клименка, керівника Головного управління Нацполіції у Дніпропетровській області Анатолія Щадила, керівника Криворізького районного управління поліції Володимира Васильєва через бездіяльність правоохоронців на місцях. Окрім того, ми надіслали журналістське звернення до в.о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Марини Твердохлєб.

December 12, 2022

Пошукаємо?