Буде важче: як українські міста готуються до блекауту

Масований ракетний обстріл енергетичної системи України та російські атаки на газовидобувні підприємства внесли свої корективи у підготовку до зими. Мери міст не приховують, ситуація може стати критичною. Світла може не бути по кілька днів. 

Мер Івано-Франківська закликав мешканців багатоповерхівок вже зараз шукати місця для зимівлі у селах. Через російські ракетні удари 53 багатоповерхівки залишилися без опалення.

«Рекомендую знайти місце перебування у сільській місцевості або в індивідуальних будинках. Хтось може мати сім’ю, знайомих у селах. Бажано домовитися про проживання, дуже важко буде виживати у багатоквартирних будинках», — сказав Руслан Марцінків.

Він попросив мешканців прилеглих сіл дати притулок жінкам і дітям з міських багатоповерхівок. Хоча місто готує пункти обігріву для мешканців багатоповерхівок, проте вони можуть не вмістити всіх охочих.

До тривалих блекаутів варто готуватися і жителям столиці.

«Ми готуємось до різних сценаріїв, в тому числі до повного відключення, – сказав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. – Але у зв’язку з пониженням температури, електроспоживання значно збільшується. Тому нам зараз, як ніколи, треба економити електроенергію. Бо збільшення споживання може призвести до аварійних відключень, якщо система не буде справлятися». 

Важка ситуація й на звільненій території. За прогнозами, електропостачання у Херсоні може поновитися протягом 14-21 днів. У Офісі Президента сподіваються, що перші абоненти почнуть отримувати електроенергію вже до кінця цього тижня. Проте через постійні обстріли спрогнозувати щось напевне непросто.

До війни Херсон живило три магістральні лінії електропередачі. Всі вони зруйновані. За оцінками «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна», «Херсонобленерго» зазнав збитків від окупації на 1,5-2 мільярди гривень.

Складна, але контрольована ситуація на Львівщині. За даними ОВА, аби відновити роботу енергооб’єктів області до довоєнних показників, необхідно 8-12 місяців. У регіоні також вирішили вдосконалити пункти обігріву відповідно до нових реалій. Тепер вони мають бути одночасно місцем укриття, обігріву, доступу до інтернету та одержання першої медичної допомоги.

Зазначимо, у Кривому Розі та області діють аварійні відключення світла. Енергетики не можуть дати прогноз, як довго це триватиме. У місті облаштовують пункти обігріву у школах та дитсадках.

November 18, 2022

Пошукаємо?