Чи мають право чоловіки переміщатися країною без дозволу військкомату? Роз’яснює юрист

До Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки треба повідомляти навіть про зміну місця перебування в межах міста. Наприклад, при переїзді у інший район, який закріплено за іншим Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки. Роз’яснення дає юрист Наталія Макаренко. 

Адвокат Наталія Макаренко зауважила, резервісти, військовозобов’язані та призовники мають особисто у семиденний строк прибути до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з паспортом і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку у разі вибуття: 

– в іншу місцевість до нового місця проживання; 

– у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (терміном понад три місяці); 

– у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району. 

Також необхідно особисто повідомляти до терцентрів про зміну сімейного стану, стану здоров’я адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи, посади.  

В свою чергу, згідно п. 1 «Правил військового обліку призовників і військовозобов’язаних», призовники і військовозобов’язані повинні не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації, а у воєнний час не виїжджати з місця проживання без дозволу керівника територіального центру комплектування. 

А згідно вимог ч. 4 ст. 37 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Водночас Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснив, жодних вказівок перешкоджати пересуванню країною військове командування не давало, проте військовозобов’язаним необхідно стати на облік та повідомляти про переїзд до іншого району, міста чи регіону в територіальний центр.

July 5, 2022

Пошукаємо?