Чому саме «леопарди» так потрібні Україні? Пояснюємо у матеріалі 

25 січня Німеччина погодилася передати танки Leopard 2 Україні. Йдеться про 14 одиниць. Але ще важливіше, що уряд ФРН дозволив реекспорт леопардів іншим країнам. Цьому рішенню передувала тривала дипломатична робота української влади, чисельні скандали і навіть флешмоби у соцмережах. Пояснюємо, чому саме леопарди такі важливі на матеріалах CNN.

Кількість у Європі 

У Європі загалом близько 2 000 Leopard 2. Це робить доставку танків швидкою в Україну. Техніка зі США надходить більш складними маршрутами. 13 європейських країн мають Leopard 2 і більшість вже дало згоду на поставку.

Прості в обслуговуванні

У порівнянні з іншими моделями, танки Leopard мають відносно низькі вимоги до обслуговування. На відміну від американських Abrams, Leopards працюють на дизельному пальному, що робить їх споживання ефективнішим, зменшуючи кількість необхідних бензовозів.

Ефективні на полі бою

Leopard 2 має потужну гармату та здатен розганятися до 70 км/год (або 50 км/год на бездоріжжі) — це робить його надзвичайно маневреним. Також леопарди мають повний захист від загроз, зокрема від саморобних вибухових пристроїв та мін.

За повідомленням міністра оборони Німеччини, танки Leopard 2 можуть використовуватися в Україні вже через три місяці. Спочатку для наших військових проведуть навчання.

January 25, 2023

Пошукаємо?