Дніпровські архітектори розробили модульні укриття, які захистять від уламків снарядів

Дніпровські архітектори Сергій Дербін та Олексій Ятін створили вуличні укриття від обстрілів. Бетонні куполи отримали назву Dot. Вони мають рятувати людей від уламків снарядів, пострілу гранатомета, БТР та стрілецької зброї.

Серед переваг автори відзначають простоту виготовлення та мобільність. Зробити один Dot можна за п’ять днів, а привезти конструкцію на місце здатен навіть неспеціалізований транспорт. Модуль важить 12 тонн та має 2,5 метри висоти й загальну площу – близько трьох квадратних метрів. В одному укритті можуть перечекати обстріл чотири особи.

Наразі виготовлено понад 30 виробів: 20 із них придбала мерія Дніпра. Базова модель коштує 197 тисяч гривень. Dot з броньованими дверима та вікнами обійдеться у 237 тисяч.

В Україні модуль поки що не набув значного поширення. Проте військові вже використовують декілька таких Dot на блокпостах обласного центру. Надалі розробники планують встановлювати куполи у громадських місцях, на приватних ділянках, а також для оборони мостів, об’єктів інфраструктури й адміністративних будівель.

Зазначимо, подібні конструкції використовуються в Ізраїлі поблизу сектору Газа, де час підльоту ракети складає всього 15-20 секунд.

August 17, 2022

Пошукаємо?