Дослідження: в Україні перестала знижуватись середня зарплата. Розбираємося, яка ситуація у Кривому Розі

Дослідники одного з кадрових порталів повідомили, що в Україні перестала знижуватись середня заробітна плата. За їхніми даними, зараз вона стабілізувалася на рівні 20 тисяч гривень на місяць.

«У квітні аналітики зафіксували падіння середньої заробітної плати на 10% у порівнянні з довоєнним періодом. У травні більшості професійних сфер продовжилося зниження зарплат до критично низького рівня. Червень показав умовну стабілізацію зарплат. У більшості професійних сфер зарплати припинили зниження, але значного зростання не відбувається», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що середня заробітна плата у червні у всіх відкритих вакансіях на кадровому порталі становить 20 тисяч гривень.

Ми вирішили проаналізувати, як відрізняються дані щодо Кривого Рогу у порівнянні з середньою ситуацією на ринку. Відразу хочемо зробити відступ, що багато компаній не пишуть заробітної плати.

Найвищу зарплату, яку зараз можна знайти на порталі, пропонують айтівцю. Гарне знання мов програмування дозволить заробляти від 3,5 до 5 тисяч євро.

Середні ж зарплати у Кривому Розі насправді коливаються на рівні 12-15 тисяч гривень. Наприклад, це стосується вакансій машиніста, менеджера з реклами та токаря.

Навіть поверховий погляд на рівень зарплат у Кривому Розі та Україні дозволяє сказати, що вирахування середнього рівня сьогодні виглядає дуже спотвореним. Розумінню загальної температури по палаті заважають зарплати людей, які працюють у закордонних компаніях.

June 23, 2022

Пошукаємо?