Двоє мешкнців Кривого Рогу привласнили понад мільйон євро з рахунків естонських інвесторів

Під виглядом торгівлі цінними паперами криворіжці займалися інтернет-шахрайством. Їх викрили у рамках міжнародної поліцейської операції. Про це повідомляє Нацполіція України.

Схему ліквідували працівники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Дніпропетровської області та працівниками прокуратури. Українським колегам допомагали правоохоронці Естонської Республіки.

Організував псевдоінвестиційний проєкт 26-річний мешканець Кривого Рогу. Він залучив до діяльності свою знайому та створив мережу кол-центрів у різних регіонах України. Оператори пропонували іноземним громадянам отримати пасивний прибуток від торгівлі цінними паперами: акціями, облігаціями, ф’ючерсами, опціонами.

На своєму сайті зловмисники створювали особистий кабінет інвестора та стежили за балансом заощаджень клієнтів. Організатор схеми відкрив кілька криптогаманців, в які від усіх вкладників надходили інвестиційні платежі у криптовалюті.

Маючи доступ до рахунків клієнтів, зловмисники привласнили понад мільйон євро.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання фігурантів та у приміщеннях кол-центрів. Естонська поліція відкрила карне провадження.

February 9, 2022

Пошукаємо?