«Я чекав на цей фільм 10 років»: Олег Сєнцов презентував «Носоріг» у Кривому Розі

8 лютого у кінотеатрі «Олімп» відбувся допрем’єрний показ фільму «Носоріг». Кінострічку презентували режисер Олег Сєнцов, виконавець головної ролі Сергій Філімонов та продюсер Денис Іванов.

Про ідею фільму

Фільм розповідає історію друга Олега Сєнцова, який побував у кримінальному світі. Режисер не став романтизувати злочинність, більше про суть фільму говорить його робоча назва «Носоріг сліпий коли біжить, але це проблема не його, а оточуючих».

Про кастинг на головну роль

Сергій не був фаворитом на кастингу, але в результаті обійшов усіх конкурентів, показавши найбільше акторське зростання. Олег Сєнцов шукав більшого актора на головну роль, тому Сергію довелося набрати більше 10 кілограмів ваги.

Сергій Філімонов: «Я хотів би подякувати Кривому Рогу за те, що він дуже гостинно нас зустрів. Я знайшов тут багато хороших людей, і навіть друзів. Під час зйомок у Кривому Розі мені дуже сподобалося насправді. Була дуже сильна команда. Я вдячний Олегу Сєнцову, Денису Іванову, всій команді».

Про вибір локацій

Денис Іванов: «Коли ми почали працювати над проєктом, я мав лише одне місто, яке я запропонував режисеру, в усі інші ми поїхали для очищення совісті, щоб перевірити, що точно немає нічого кращого.

Кривий Ріг – дуже цікаве місто з погляду архітектури. Тут є місця, де час начебто завмер. З іншого боку, це сучасне місто з розвиненою інфраструктурою. Ми розмістили тут групу із трьох країн — України, Німеччини та Польщі. Нам тут було зручно.

Це велике місто з кількома сотнями мешканців, серед яких ми могли знайти і акторів для нашого фільму, і людей, які нам допомагали у зйомках. Оскільки це не перший фільм, який ми тут знімали (Деніс Іванов спродюсував «Донбас» Сергія Лозниці, який теж знімали у Кривому Розі — ред.), ми почувалися як удома».

Про зйомки у Кривому Розі

Олег Сєнцов: «Фільм має дуже довгу історію підготовки – 10 років. Але самі зйомки займали три місяці, і ми бігли дуже сильно. Я сказав Денису (продюсеру — ред.), я чекав на цей фільм 10 років, у нас йшла погода, потрібно було знімати саме осінь. Але ми впоралися. У нас була дуже класна команда — 70 осіб із трьох країн, але здебільшого з України. У нас були дуже класні актори. І людей, яких ми тут знаходили, на кастинг прийшли 300 людей. Десь грали професійні актори, десь прості люди. Але коли ви дивитеся кіно, не можна зрозуміти хто з них професіонал, а хто ні.

Був дуже типовий чоловік, обличчя все в зморшках. Йому треба було зіграти пияку. Він нам підходив і я говорю йому: у яких фільмах ви знімалися? Я знімався у «Червоному», «Донбасі». Я говорю, і в «Носорозі» будете. А він відповідає: я знаю, у мене гарний типаж. Тому тут вже є частина людей, які знімаються у кіно постійно. Це дуже чудово.

Майже 90% фільму знято у Кривому Розі. Найбільше мене вразив кар’єр, але я не знав, куди його вставити, тож я його не зняв. Є церква, герб УРСР та колір. Я розумію, це може більше проблема екології. Але теракотовий колір, який є в місті, це опади з ваших виробництв, і багато просто червоних або випалено червоних стін. Ми з оператором вирішили, що це буде колір нашого фільму. Це колір старої крові, теракотової, і багато його використали. Ми або підфарбовували цей колір (на етапі обробки відео – ред.), або знімали. Він не б’є по очах, але надає настрою кримінального світу».

Про очікування від прокату

Денис Іванов: «Це перша кримінальна драма, це перший фільм про 90-ті та майже жанрова картина. Фільм був показаний на Венеціанському фестивалі, отримав гран-прі Стокгольмського кінофестивалю, його купив сервіс Netflix для показу після того, як прокат закінчиться. У нас очікування то високі, то здається, що все провалиться. Але зараз дуже важлива для нас прем’єра, бо це кіно для реальних глядачів, яке ми сьогодні зустрінемо у залі».

У кінотеатрах Носоріг будуть показувати з 17 лютого, а на Netflix картина з’явиться після закінчення кінопрокату — наприкінці весни.

February 9, 2022

Пошукаємо?