Хто відповідає за провал: як у Кривому Розі 20 днів шукали дітей, тіла яких виявили за декілька кілометрів від дому

18 листопада у Кривому Розі зникли двоє дітей — шестирічний Данило Литенець та восьмирічний Георгій Ковальов. 20 днів потому, 8 грудня, тіла знайшли на території Інгулецького кар’єру на відстані майже двох кілометрів від будинку одного з хлопчиків. Хто відповідає за затягнуті пошуки — давайте розбиратися разом.

Першочергово, варто нагадати, що обидва хлопчики походять з неблагонадійних родин. Детально про це ми  розповідали на нашому YouTube-каналі. Мати Данила Литенця навіть не звернулася до поліції щодо зникнення дитини. А от батьки Георгія — написали заяву. 

З приводу їхнього звернення 18 листопада на сторінках поліції вперше з’явилося оголошення про пошук зниклих дітей. Але навіть фото малечі спочатку переплутали. Лише через три дні в мережі опублікували світлини саме Георгія та Данила.

За розшук дітей відповідали правоохоронці відділення №6 (житломасив Інгулець) та Криворізького районного управління поліції, а також патрульної поліції. 

Як насправді проходив розшук — невідомо. Але 20 днів — це справжній рекорд для пошуку зниклої малечі. Зазвичай на спілкування з родичами та обстеженням прилеглої території, де можуть гуляти зниклі школярі та підлітки, поліцейським треба три-чотири доби. 

Аби знайти тіла Георгія та Данила знадобилося в п’ять  разів більше часу. Та навіть за таких умов дітей виявили не правоохоронці, а працівники Інгулецького ГЗК. Ще більш цікавим є той факт, що зниклих розшукали за декілька кілометрів від дому.


Дістатися до місця, де знайшли тіла, Данило та Георгій могли по прямій дорозі від їхніх будинків. Звідси виникає питання — чому ніхто не обстежив маршрут, яким однозначно могли скористатися діти?

Наразі це питання немає відповіді. Ми сподіваємося невдовзі отримати її від поліції. Так само ми хочемо дізнатися від судмедекспертів, скільки часу пройшло від зникнення дітей до моменту їхньої смерті, та що саме послужило причиною загибелі.

December 8, 2022

Пошукаємо?