«Київський безпековий договір»: кого Україна бачить країнами-гарантами

13 вересня керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і 12-й Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен презентували проєкт угоди щодо безпекових гарантій для України. Про це повідомляє голова ОП Андрій Єрмак.

Планується, що спільний документ про стратегічне партнерство «Київський безпековий договір» буде діяти до тих пір, поки Україна не вступить в НАТО.

Україна бачить гарантами своєї безпеки США, Велику Британію, Канаду, Польщу, Італію, Німеччину, Францію, Австралію, Туреччину, країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи, Японію та Південну Корею.

Очікується, що основна група союзників візьме на себе зобов’язання підтримки Збройних Сил України, а ширша група допоможе санкціями проти агресора.

Мова йде в першу чергу про багаторічні інвестиції в оборонно-промислову базу, передачу нової зброї та розвідданих, тренування, спільні навчання під егідою ЄС та НАТО. Також угоди про безпеку в Чорному морі, постачання систем ППО та ПРО.

Гарантії безпеки мають бути закріплені у двосторонніх угодах між країнами, але об’єднані в межах «Київського безпекового договору».

Текст рекомендацій читайте за посиланням.

September 13, 2022

Пошукаємо?