Енергосистема України під прицілом. Як криворіжцям підготуватися до блекауту?

Криворіжці мають бути готові до аварійного вимкнення світла. Енергетична система країни – одна з головних цілей окупантів, бо відсутність електрики негативно впливає на велику кількість людей та промисловість. Про це повідомив директор енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Омельченко. 

Фахівець зазначив, українська енергетична система вже об’єднана з європейською, тому навіть у разі кількох аварій світло можна оперативно імпортувати з Європи.

«Якщо падає одна-дві електростанції, це не критично. Оскільки ми можемо оперативно переключитися на інші лінії, так влаштована система. Головне – захистити ТЕЦ та АЕС», – зауважив експерт.

Ось кілька порад на випадок, якщо зникне світло:

  1. підготуйте запас води, їжі, ліків, батарейок, ліхтариків, свічок та сірників;
  2. купіть павербанк (ціни стартують від 700 грн) для підзарядки гаджетів, в першу чергу – телефону;
  3. аби зберегти тепло в приміщенні, заклейте щілини у вікнах та балконних дверях, закрийте їх ковдрами;
  4. купіть дизельний (50-70 тисяч грн) чи бензиновий (середня ціна – 20 тисяч грн) генератор – він дозволить на деякий час включити електроенергію.

Як залишатися на зв’язку?

Якщо зв’язок оператора зникне, можна підключатися до мережі інших операторів. Для цього зайдіть у «налаштування», оберіть розділ «SIM-картки», «мобільні мережі» або «стільниковий зв’язок», оберіть опцію «мобільна мережа», «підключення» або «обрати мережу» та вимкніть автоматичний режим.

На екрані з’явиться перелік доступних мереж. Оберіть будь-яку зі списку.

Нагадаємо, після ганебного відступу з частини Харківської області росія завдала ракетного удару по найбільшій в Україні Харківській ТЕС-5. Станом на ранок 13 вересня місто та область знову залишилися без електропостачання через вихід з ладу резервної лінії.

Читайте також: Чи загрожують Кривому Рогу віялові відключення світла.

September 13, 2022

Пошукаємо?