Комунальна аптека Кривого Рогу продає лікарням психотропи та інші медикаменти за цінами, які можуть бути втричі вищими ринкових

Чергову аналітику тендерів опублікувала громадська організація «Криворізький центр розслідувань». Журналісти стверджують, що комунальне підприємство «Фармація» продає медзакладам лікарські засоби, зокрема, психотропні препарати, за цінами, які можуть бути втричі вищі ринкових. Цю інформацію розслідувачі підтверджують закупівлями у «Прозорро».

Наприклад, у лютому криворізька міська лікарня №5 планувала закупити лікарські засоби (психолептичні, анестетичні, анальгетичні ), одним з учасників закупівлі було КП «Фармації». Пропозиція комунального підприємства була 653 тис. грн, що майже втричі вище, ніж у оптової компанії «Діатом». Остання пропонувала медикаменти за 237 тис. грн. Виглядає так, що після розголосу у ЗМІ замовник вирішив не переплачувати і укласти договір з «Діатом». Комунальне підприємство подало скаргу до Антимонопольного комітету України, яку врешті-решт відхилили.

Крім того, у березні «Фармація» та криворізька міська лікарня №11 уклали договір на постачання фармацевтичної продукції (наркотичних засобів) на 371,9 тис. грн. На думку Громадської організації «Криворізький центр розслідувань», ціни можуть перевищувати ринкові у три рази. Схожа ситуація може бути із закупівлями у січні криворізьким онкодиспансером та у грудні тисячкою.

Загалом було укладено приблизно 20 подібних договорів між КП «Фармація» та лікарнями Кривого Рогу і області. У більшості цих закупівель конкурентом виступало ТОВ «Діаліз Медик» з пропозиціями приблизно втричі дешевшими. Але до укладання договору з ним так і не доходило, бо система визначала пропозицію, як аномально низьку. На думку журналістів громадської організації «Криворізький центр розслідувань», таким чином фірма могла допомагати криворізькій комунальній аптеці вигравати тендери.

March 14, 2023

Пошукаємо?