Країни G7, ЄС та Австралія ввели граничну ціну на російську нафту. Що це означає

Європейський союз, країни «Групи семи» та Австралія вирішили, що максимальна ціна за російську нафту, що транспортується морем, становитиме не більше за 60 доларів. Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Кожні два місяці обрана вартість має переглядатися, аби завжди бути на 5% нижче за ринкову.

«Знизити потрібно було б до 30$, щоб швидше знищити економіку ворога. Ми завжди досягаємо своєї мети і економіка росії все одно буде зруйнована, а сама росія платитиме та відповідатиме за всі злочини. З трибуналом буде так само», — зазначив Єрмак.

Переговори про встановлення граничної ціни на російську нафту в Брюсселі були суперечливими й тривали більше тижня. Польща і спершу країни Балтії не погоджувалися на надто високу ціну, оскільки стверджували, що вона не матиме ефекту.

Початкова пропозиція «Групи семи», узгоджена минулого тижня, передбачала обмеження ціни на рівні 65-70 доларів за барель без механізму коригування. Врешті цифру знизили до 60 доларів.

Політика обмеження цін спрямована на підтримку поставок російської нафти на світовий ринок при одночасному зменшенні доходів, що рф отримує від її продажу.

Імпортери, які купуватимуть російську нафту за ціною, не вищою за верхню межу, матимуть доступ до низки послуг 32 країн коаліції, життєво важливих для торгівлі нафтою.

З 5 лютого 2023 року ця заборона на послуги пошириться на морське транспортування нафтопродуктів російського походження, якщо ці продукти не продаватимуться за ціною або нижче граничної ціни, яка буде оголошена до 5 лютого 2023 року.

Читайте також: Європейський парламент визнав росію державою-спонсором тероризму

December 3, 2022

Пошукаємо?