Кривий Ріг витратить понад мільйон на техобслуговування станцій екомоніторингу. Дані з них вже рік «засекречені»

Комунальне підприємство Інститут розвитку міста Кривого Рогу замовило у ТОВ «Агентство цифрових інновацій» щорічне техобслуговування автоматизованої системи моніторингу якості атмосферного повітря Кривого Рогу.  За даними ресурсу «Прозорро», на це з бюджету має піти 1 млн 153 тис. грн. Про це повідомили в «Криворізькому центрі розслідувань».

Йдеться про ремонт і обслуговування 5 станцій екомоніторингу, які є у комунальній власності:

  • ПАС № 1 – вул. Ватутіна, 37В (на будівлі управління праці та соцзахисту виконкому Покровської райради);
  • ПАС № 2 – вул. Юрія Камінського, З (на будівлі Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Металургійному районі);
  • ПАС № 3 – вул. Дніпровське шосе, 11 (на будівлі виконкому Довгинцівської райради);
  • ПАС № 4 – вул. Володимира Великого, 32 (на будівлі виконкому Саксаганської райради);
  • ПАС № 5 – вул. Нікопольське шосе (на будівлі станції швидкісного трамвая «Кільцева»).

Також підрядник має провести технічне обслуговування автоматизованого робочого місця – це  комп’ютер з програмним забезпеченням «ЕКО Моніторинг» безпосередньо в КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу». Робота має бути виконана до кінця року.

Цікаво, що серед послуг є відновлення висвітлення даних на сервері системи та офіційному вебпорталі Кривого Рогу «Криворізький ресурсний центр». Однак екомоніторинг на сайті досі не працює. Його вимкнули ще навесні 2022 року.

Дізнатися, що саме фіксують датчики та аналізатори автоматизованих станцій спостереження громаді в онлайн-режимі неможливо.

Щомісячні звіти про стан повітря публікує управління екології виконкому Криворізької міськради. Але інформація про перевищення максимальних концентрацій забруднюючих речовин публікується постфактум.

ТОВ «Агентство цифрових інновацій» має київську прописку. Власники компанії:  мешканка міста Долинська Кіровоградської області Аліна Пивовар та Максим Сіліч з села Софіївка Фастівського району Київської області. З березня 2020 року компанія працює на Прозорро, але її діяльність не виходить за межі Дніпропетровської області. Головний замовник послуг компанії – Інститут розвитку міста Кривого Рогу.

Читайте також: Інститут розвитку міста замовив оточенню «сімейки» реклами на 16 мільйонів гривень.

May 14, 2023

Пошукаємо?