Криворіжці просять назвати гімназію №122 на честь Івана Покідька, що загинув за Україну — створено петицію

На сайті Криворізької міської ради зареєстрували петицію з пропозицією присвоїти гімназії №122 ім’я військового Івана Покідька. На початку повномасштабного вторгнення рф 19-річний захисник поклав життя під час захисту України. За внесок в оборону бійця нагородили орденом «За мужність».

«Іван є випускником цього навчального закладу та своїм прикладом нагадує нам про ціну, яку наша держава щодня платить за свою незалежність», — йдеться у петиції. 

Після закінчення гімназії №122 Іван Покідько навчався у Харківському осередку Української академії лідерства у 2020-2021 роках. Чоловік був ерудованим, відповідальним та працьовитим, мав високі моральні цінності, захоплювався військовою справою.

В Академії створив проект «Озброєні», де готував лекції з особистісного розвитку для військовослужбовців у співпраці з фондом «Повернись живим» та Цивільно-військовим співробітництвом СІМІС. Одразу після випуску пішов служити у третій окремий полк імені князя Святослава Хороброго.

Нагадаємо, що раніше гімназію №122 хотіли назвати на честь на честь Олександра Голякова. Окрім почестей ветерана АТО, за ним закріпилася слава «вілкулівського тітушковода». Олександр Голяков був першим директором КП «Муніципальна гвардія», створеного у 2011 році мером Юрієм Вілкулом. У часи Майдану в 2013-2014 роках та під час мітингів за перевибори у 2015 році саме бійці гвардії протистояли громадянам, які виступали за зміни у нашому місті та в країні. 

Врешті решт, більшість присутніх проголосували за те, щоб школа мала ім’я Олександра Голякова. Поки що це рішення має рекомендаційний характер і остаточне слово за депутатами на міській сесії. Якщо до цього часу петиція набере необхідну кількість голосів, міськраді доведеться розглянути пропозицію містян.

November 27, 2022

Пошукаємо?