З криками і скандалом: у Кривому Розі обговорили перейменування гімназії №122 на честь Олександра Голякова

17 листопада о 16:00 в актовій залі Криворізької гімназії №122 пройшли громадські слухання щодо перейменування навчального закладу на честь Олександра Голякова. В обговореннях взяли участь приблизно 200 містян.

Хто такий Олександр Голяков?

Олександр Голяков – полковник Національної гвардії України, а також учасник АТО. Він помер у 2020 році через проблеми зі здоров’ям. Однак мало хто знає, що Олександр Голяков був першим директором КП «Муніципальна гвардія», створеного у 2011 році мером Юрієм Вілкулом. У часи Майдану в 2013-2014 роках та під час мітингів за перевибори у 2015 році саме бійці гвардії протистояли громадянам, які виступали за зміни у нашому місті та в країні. Окрім того, активісти звинувачували комунальних охоронців у застосуванні сили і прозвали їх «вілкулівськими тітушками», а полковника Голякова їхнім координатором.

Що думають з цього приводу члени робочої групи з перейменування?

На громадських обговореннях у залі була присутня членкиня робочої групи з питань перейменування топонімів у Кривому Розі Ольга Гончар. На її думку, гімназію не варто називати на честь Олександра Голякова, адже у нашому місті одна вулиця вже названа іменем полковника. І цього достатньо для увіковічення пам’яті високопоставленого військового. Ольга Гончар пропонуває присвоїти навчальному закладу ім’я захисника України, криворіжця і волонтера Івана Покідька, який був учнем 122-ї гімназії. Він загинув у березні цього року, боронячи нашу батьківщину від російського ворога.


Чим все закінчилося?

Врешті решт, більшість присутніх проголосували за те, щоб школа мала ім’я Олександра Голякова. Поки що це рішення має рекомендаційний характер і остаточне слово за депутатами на міській сесії.

Зазначимо, що міська влада не анонсує заздалегідь громадські слухання щодо перейменування об’єктів у Кривому Розі і, як правило, на них присутні співробітники комунальних структур.

Нагадаємо, у Кривому Розі лише дві вулиці були названі на честь загиблих захисників України.

November 17, 2022

Пошукаємо?