Криворізькі екологи розповіли, як війна впливає на довкілля міста

Експерти «Екологічної ради Криворіжжя» проаналізували дані за чотири місяці війни та розповіли, як бойові дії впливають на довкілля.

У Кривому Розі динаміка є позитивною, хоч і приводи для цього сумні. Через скорочення виробництва, зупинку підприємств та зменшення кількості вибухів у кар’єрах різко впали викиди окису вуглецю, сірководню, аміаку та інших речовин. Падіння спостерігається у діапазоні від 1,5 до 10 разів. Проте показники пилу впали лише на 0,5 від гранично допустимої кількості.

Наразі невідомо, як вплинуть на екологію міста обстріли окупантів. Заміри з цього приводу не робилися.

Також через воєнний стан не ведуться забори поверхневих вод Кривого Рогу. Хоча екологи наполягають, що навіть під час війни такий моніторинг є вкрай необхідним.

Відомо лише про підвищення жорсткості у Карачунівському водосховищі. Зміни пов’язують з проблемою промивки річки Інгулець. Вона виникла через нестачу води з Дніпра.

Щодо позитивних змін — пересохле русло річки Саксагань почали нарешті наповнювати. Вода до нього потрапляє з Карачунівського водосховища.

Загалом війна впливаю на всю екологію Криворіжжя.

Після техніки та вибухів у землі створюються воронки та колії, які не зможуть зарівнятися самі собою. На родючість українських земель погано впливають розливи нафти та вибухи нафтосховищ і складів з боєприпасами. А руйнування кладовищ та поховання людей у парках та подвір’ях можуть призвести до масового спалаху захворювань,

Ґрунтовими водами небезпечні речовини потрапляють до річок та водойм. У наслідок цього гине риба та річкові рослини. Не оминає війна й зелені насадження. Ліси та дерева страждають від вітряної ерозії.

Читайте також: у травні в Кривому Розі дихалося легше.

July 13, 2022

Пошукаємо?