Курс долара падає в криворізьких обмінниках. Що відбувається?

Після стрибка вище 40 грн за один зелений курс валют почав наближатися до офіційного від Нацбанку. Зараз в криворізьких обмінниках можна знайти долар за 39,5 грн. Завдяки чому гривня зміцнюється та чи довго це триватиме, розповідають експерти. 

Наприкінці липня Нацбанк підняв офіційний курс долара до 36,57 грн, аби знизити спекуляції. Проте це викликало паніку та ажіотаж на ринку. Такі настрої протрималися близько тижня. Зараз спекуляції закінчилися та курс потроху пішов вниз. 

На ситуацію вплинули дії Нацбанку. По-перше, він дозволив банкам продавати більше валюти. Раніше фінустанови могли продавати скільки доларів, скільки купляли у населення. Але з 27 липня НБУ збільшив цю суму на 50% всієї придбаної банками безготівкової валюти у населення починаючи з 13 квітня. Це збільшило пропозицію на 375 млн доларів. 

По-друге, Нацбанк дозволив банкам продавати населенню безготівкову валюту (на суму не більше 50 тисяч грн на місяць за умови, що ці гроші покупець покладе на депозит на 3 місяці). 

2 серпня проводити безготівкову купівлю валюти можуть клієнти Монобанку. Найбільші державні банки ще не запустили цю послугу. 

Оскільки однією з причин купівлі валюти є бажання зберегти свої заощадження, то можливість безготівкового поповнення валютних депозитів могла частково знизити попит на валютному ринку. 

Також Нацбанк заборонив обмінникам публікувати курс на табло. Це стало відповіддю на прагненні обмінників заробити гроші на панічних настроях людей та спекулятивному завищенні курсів валют.

Які прогнози?

Аналітики очікують, що долар продовжуватиме зниження до офіційного курсу Нацбанку.  

«Готівковий курс може ще більше наблизитися до курсу за платіжними картками, і різниця між ними хоч і не зникне через додаткові витрати на обіг готівки, але звузиться до оптимального рівня. А далі все залежатиме від загальної економічної та воєнної ситуації в країні», – зазначає старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович.

August 4, 2022

Пошукаємо?