Лікарняний скандал у Кривому Розі. Що відбувається з дитячими медзакладами?

Медичний персонал КДЦ 1 та КДЦ 2 (колишні 1-а та 2-а дитячі лікарні) звернувся до редакції СВОЇХ та попросив про анонімність. Адміністрація наказала вузькопрофільним спеціалістам звільнити кабінети та з 1 листопада розпочати прийом маленьких пацієнтів у 4-й дитячій лікарні. Тобто, діти з усіх куточків Кривого Рогу, Апостолового та Зеленодольська будуть змушені їхати на консультацію до хірурга або дерматолога у медзаклад на вулиці Володимира Великого.

Де у Кривому Розі лікують дітей?

Юридично з минулого року маленьких пацієнтів обслуговує 4 дитяча лікарня на вул. Володимира Великого та 8 клінічна лікарня (тепер частина 16-ї лікарні), куди можна потрапити лише за направленням з КДЦ, сімейного лікаря або на швидкій.

В рамках медичної реформи, дитячу лікарню №1 на площі Визволення та дитячу лікарню №2 на вул. Степана Тільги ліквідували та приєднали до 4 дитячої лікарні на вул. Володимира Великого. Це на папері. Проте міська влада запевняла, що лікарі продовжать працювати на своїх робочих місцях.

Дитячу лікарню №1 перейменували у Консультативно-діагностичний центр 1 та закрили стаціонарне відділення. Усе обладнання та меблі перевезли до 4-ї дитячої.

Дитяча лікарня №2 на вул. Степана Тільги теж змінила назву на КДЦ 2, але зберегла стаціонар.

 

Чому лікарів з КДЦ 1 та КДЦ 2 попросили на вихід?

19 жовтня медиків зібрала адміністрація 4-ї дитячої лікарні. За словами лікарів, їм повідомили про те, що усі вузькопрофільні спеціалісти (хірург, дерматолог, окуліст тощо) мають переїхати у кабінети на вул. Володимира Великого. Як організувати цей переїзд, адміністрація не пояснила.

За словами медиків, адміністрація назвала метою великого переселення економію, бо «нема коштів на зарплати» (працівникам затримують зарплату 2 місяці). Мовляв, обидва медзаклади орендують приміщення. Наприклад, за КДЦ 2 адміністрація нібито сплачує 50 тисяч гривень щомісяця.

Але медики з’ясували, що під час війни та впродовж 3 місяців після скасування воєнного стану лікарня не сплачує за оренду. А комунальні послуги оплачує місто.

Медики не бачать доцільності переїжджати і економити на оренді. Ця сума не перекриє заробітну плату, а потік пацієнтів значно зменшиться за рахунок віддаленості і великих черг під кабінетами. Це негативно позначиться на фінансуванні від НСЗУ 4 лікарні, що викличе ще більший дефіцит фонду заробітної плати.

Але раціональні доводи медпрацівників, які мають практичний досвід на місцях та працють із дітьми багато років новий медичний директор Зеленська Марина Сергіївна, яка знаходиться на своїй посаді усього 3 місяці, та є сімейним лікарем, а не педіатром, брати до уваги не хоче. Також перед прийняттям рішення адміністрація 4 дитячої лікарні з колективом КДЦ 1 та КДЦ 2 не радилася.

Спеціалістів обурило також те, що їх змушують поїхати з відремонтованих за кошти Світового банку приміщень до занедбаних кабінетів 4-ї лікарні. За словами лікарів, через приймальну хірурга проходить каналізаційна труба, тому там неможливий сморід. Дітям знаходитися на прийомі буде неприємно. А, наприклад, дерматолога в 4-й лікарні взагалі не було. Тобто там немає, ані спеціальних кімнат, ані обладнання.

«Вони хочуть закрити наші приміщення. Як діти будуть добиратися, не кажуть. У 4 немає ні ремонту, ні кондиціонерів, там дує з вікон. Запхнути усі три лікарні в одне місце. Зробити роботу в три зміни до 20:00, щоб діти з ПівдГЗК мусили під час повітряних тривог туди їхати», – розповіли нам медики.

Крім того, адміністрація мала повідомити медикам про переселення за два місяці. Адже у вузьких спеціалістів прийом пацієнтів розписаний наперед. Кожного відвідувача треба поінформувати про нову адресу.

 

Хто вирішив зекономити на дітях?

Зібрання медиків провели заступники головного лікаря 4-ї дитячої лікарні, бо їхня керівниця Кізяковська Ірина Павлівна другий місяць знаходиться на лікарняному. СВОЇМ вдалося з нею поспілкуватися. Як виявилося, Ірині Павлівні про рішення підопічних нічого невідомо і за долею лікарні вона не слідкує через стан здоров’я.

Медики розповіли нам, що на зборах начальниця економічного відділу (головна бухгалтерка) та начальниця з медичних питань (начмед) запевняли, що вже все вирішено, бо є внутрішній наказ про переведення. Але згодом з’ясувалося, що такого документа не існує.

Рішення мали б винести на сесію міськради. Через воєнний стан вони проходять у закритому режимі, а про результати не завжди повідомляють громадськості. Медики звернулися до місцевих депутатів з роз’ясненнями і відповідь їх збентежила. Виявляється, на сесію це питання теж не виносили.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Кривого Рогу Олександр Лук’яненко відповів СВОЇМ, що «поки що не чув про таке рішення».

А його керівник Костянтин Мурашко виявився більш обізнаний:

«Ніхто нікуди не переходить. Ніхто нікого не закриває. Консультативно-діагностичні центри працюють. Це амбулаторний прийом на площі Визволення, які ведуть фахівці. Та на Степана Тільги, де працює стаціонар і консультативно-діагностичний центр у відремонтованій амбулаторії», – запевнив начальник управління охорони здоров’я в Кривому Розі Костянтин Мурашко.

October 20, 2022

Пошукаємо?